HomeSiatkówkaPolacy ulegli Japonii. Grali aż pięć setów

Polacy ulegli Japonii. Grali aż pięć setów

W przedostatnim meczu przed Igrzyskami Olimpijskimi polscy siatkarze przegrali z Japonią. Drużyna z Azji triumfowała 3:2.

Bartosz Kurek

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Spotkanie zostało rozegrane w ramach turnieju towarzyskiego organizowane w Ergo Arenie w Gdańsku. Udział w nim biorą reprezentacje Polski, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Mieli zagrać jeszcze Serbowie, ale globalna awaria, która dotknęła wiele lotnik i połączeń lotniczych, przeszkodziła zespołowi z Bałkanów w dotarciu nad polskie morze.

Wyrównane spotkanie

Pierwszy set to miłe złego początki. Po wyrównanej grze Biało-Czerwoni wygrali 25:23. Grali dobrze, radzili sobie z niesamowitą zawziętością rywala.

W drugim akcie meczu w miejsce Wilfredo Leona wszedł Kamil Semeniuk. Była to decyzja trenera Nikoli Grbicia, który nie chce zbytnio eksploatować gracza urodzonego w Santiago de Cuba.

Na boisku to Japończycy pokazali swoją jakość. Wygrali 25:20, dzięki świetnej zagrywce i pewności siebie, która zdominowała poczynania Polaków.

Kolejny set to minimalnie większa (25:19) wygrana zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na jego lidera wyrastał Ran Takahashi. Kolega klubowy Aleksandra Śliwki zdobywał wiele punktów dla swojej drużyny. Świetnie zagrywał, był też pewnym punktem japońskiej ekipy w kluczowych momentach.

W czwartym secie Polacy znów po wyrównanym i emocjonującym boju triumfowali 25:23. Gra Biało-Czerwonych znacznie się poprawiła względem dwóch poprzednich aktów. Widać było, że czują się pewniej i mogą doprowadzić do tie-breaka.

Tak też się stało. Ostatni set tego spotkania ponownie był niesamowicie wyrównany. Szala mogła przechylić się na każdą stronę. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się w nim Japończycy.

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich

Polacy rozegrają jeszcze mecz ze Stanami Zjednoczonymi w niedzielę 21 lipca. Potem udadzą się do Paryża na Igrzyska Olimpijskie.

Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania na tym turnieju od meczu z Egiptem 27 lipca. Cztery dni później zagrają z Brazylią, a ich ostatnim starciem grupowym będzie pojedynek z Włochami 3 sierpnia.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli