HomePiłka nożnaWielkie Derby Śląska dla Górnika Zabrze! Debiutanckie gole dwóch piłkarzy

Wielkie Derby Śląska dla Górnika Zabrze! Debiutanckie gole dwóch piłkarzy

Górnik Zabrze lepszy od Ruchu Chorzów w Wielkich Derbach Śląska. Podopieczni Jana Urbana wygrali 2:1. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się dwaj piłkarze, którzy zdobyli swoje pierwsze bramki w nowych barwach.

Górnik Zabrze

Ciekawa końcówka spotkania

Ruch Chorzów w pierwszej połowie trafił do siatki, ale trafienie Filipa Starzyńskiego nie zostało uznane, bo gracz “Niebieskich” popełnił faul. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gości z Zabrza na prowadzenie wyprowadził Adrian Kapralik. Słowak przełamał się po trzech meczach bez trafienia.

W drugiej połowie długo musieliśmy czekać na kolejne bramki. Gol padł dla Górnika Zabrze, a w 81. minucie zdobył go Japończyk Soichiro Kozuki. Był to jego debiutancki gol w barwach zabrzańskiego klubu.

Ruch Chorzów złapał kontakt w 87. minucie. Do bramki trafił Węgier Soma Novothny, który podobnie jak Kozuki, w Wielkich Derbach Śląska zdobył debiutanckie trafienie. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i zabrzanie przesunęli się na szóste miejsce w tabeli. Ruch Chorzów jest w strefie spadkowej ze stratą pięciu punktów do Korony Kielce.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu