HomeSiatkówkaNieudany sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi. Polki przegrały z Serbią

Nieudany sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi. Polki przegrały z Serbią

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z Serbią 1:3. Był to ostatni test Biało-Czerwonych przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Polska - Francja

Marta Badowska / PressFocus

Dobry początek, słaba końcówka

Zaczęło się idealnie. Polki wygrały pierwszy set 25:17. Wydawało się, że pójdą za ciosem i dołożą trzecią wygraną w tegorocznej edycji Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej. Tak się jednak nie stało.

W drugim secie Serbki doprowadziły do remisu po wyrównanej grze. W kolejnym akcie Polki zaprezentowały się już o wiele słabiej, zdobyły tylko 15 punktów. W ostatnim secie również miały problemy, które drużyna z Bałkanów bezlitośnie wygrała.

Triumf Serbii

Było to drugie zwycięstwo Serbii w tym turnieju. Przedtem pokonały 3:0 z Francją, potem przegrały jednak 2:3 z Dominikaną.

Serbki, dzięki wygranej z Polską, wygrały 12. edycję Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

Czas Igrzysk

Teraz zarówno zawodniczki z Bałkanów, jak i podopieczne Stefano Lavariniego skupiają się na Igrzyskach Olimpijskich.

Polki w swojej grupie zmierzą się kolejno z Japonią, Kenią oraz Brazylią. Pierwszy mecz Polek na IO odbędzie się 28 lipca.

Serbki natomiast rozpoczną zmagania w Paryżu od starcia z Francją 29 lipca. Potem zmierzą się jeszcze ze Stanami Zjednoczonymi oraz Chinami.

Polska – Serbia 1:3 (25:17; 21:25; 15:25; 19:25)

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli