HomePiłka nożnaEl. LE: Wisła Kraków przypieczętowała awans. Gospodarzom nie pomógł doping balkonowy [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Wisła Kraków wygrała 2:1 z KF Llapi i awansowała do drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie Giannis Kiakos.

KF Llapi - Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy
X / polsatsport

Wisła Kraków z awansem do kolejnej rundy

Wiślacy pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 8. minucie spotkania. Angel Baena dośrodkował w pole karne, a tam Oliwier Sukiennicki trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Z kolei w 16. minucie 21-latek zdobył bramkę, ale w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Warto również wspomnieć o tym, że spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Jednak miejscowi kibice doskonale sobie z tym poradzili, ponieważ znaleźli inny sposób na podziwianie swoich ulubieńców. Puste trybuny to efekt kary nałożonej na Llapi przez UEFA w 2023 roku.

Po zmianie stron, a dokładnie w 58. minucie podopieczni Kazimierza Moskala objęli prowadzenie. Baena podał do Bartosza Jarocha, a ten dośrodkował w pole karne. Następnie gola głową strzelił Angel Rodado. To druga bramka Hiszpana w dwumeczu z wicemistrzem Kosowa.

Gospodarze wyrównali w 74. minucie. Ilira Blakcori podał do Ardita Tahiriego, a 21-latek zmylił obronę rywala sprytnym przyjęciem i zmieścił piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Antona Cziczkana.

Zdobywcy Pucharu Polski zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 90. minucie gry. Giannis Kiakos po asyście Patryka Gogóła popisał się celnym uderzeniem z 14. metra i tym samym ustalił wynik spotkania. W kolejnej rundzie rywalem Wisły Kraków będzie Rapid Wiedeń (Austria). Mecze II rundy kwalifikacji Ligi Europy wyznaczono wstępnie na 25 lipca i 1 sierpnia. Natomiast za zwycięstwo Białej Gwiazdy Polska do rankingu UEFA otrzyma 0,250 pkt.

KF Llapi – Wisła Kraków 1:2 (0:0)
Bramki: 74. Tahiri – 58. Rodado, 90. Kiakos
Żółte kartki: Blakcori, Gashijan, Krasniqi – Uryga
Wyjściowy skład Wisły Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec – Sapała, Carbo – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado.
Wyjściowy skład KF Llapi: Avdyli – Emini, Useini, Krasniqi, Blakcori – Musolli, Namani – Baftiu – Gashijani, Januzi, Maliqi.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!