HomePiłka nożnaInter Miami podał diagnozę Leo Messiego. Nie jest dobrze

Inter Miami podał diagnozę Leo Messiego. Nie jest dobrze

Źródło: Inter Miami

Leo Messi doznał niepokojąco wyglądającej kontuzji w finale Copa America z Kolumbią, zakończonym zwycięstwem reprezentacji Argentyny 1:0. Nowe informacje na temat jego stanu przekazał Inter Miami. Z komunikatu wynika, że 37-latek może pauzować przez kilka tygodni.

Leo Messi

Messi z trofeum i kontuzją

Poniedziałkowy finał Copa America miał dla Leo Messiego słodko-gorzki wymiar. Jego drużyna po dogrywce i bramce Lautaro Martineza w 112. minucie wygrała 1:0, sięgając po trofeum po raz drugi z rzędu. 37-latek nie zdołał jednak pomóc zespołowi w pełnym wymiarze.

Po jednym ze starć Messi musiał opuścić boisko w 66. minucie. Niedługo później kamery uchwyciły moment, jak zapłakany siedział na ławce rezerwowych. Powód był doskonale widoczny – jego kostka bardzo szybko spuchła, co tylko potwierdzało, że zmagał się z poważnym urazem.

Znana diagnoza Messiego

Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia 37-latka przekazał Inter Miami. Z komunikatu po dokładniejszych badaniach wynika, że doznał on urazu więzadła w prawej kostce. “Dostępność kapitana zostanie ustalona na podstawie okresowych ocen i postępów w rekonwalescencji” – czytamy.

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, tego typu kontuzje zazwyczaj wiążą się z przerwą wynoszącą 4-6 tygodni. W takim przypadku Messi mógłby liczyć na powrót na boisko nie wcześniej niż pod koniec sierpnia lub na początku września.