HomePiłka nożnaDramat Rodriego. Hiszpan nie wyszedł na drugą połowę

Dramat Rodriego. Hiszpan nie wyszedł na drugą połowę

Źródło: Fabrizio Romano

Rodri z powodu kontuzji nie wyszedł na drugą połowę w meczu finałowym z Anglią. Hiszpański pomocnik został zmieniony przez Martina Zubimendiego.

Rodri

PA Images / Alamy

Kontuzja Rodriego

Rodri rozegrał pierwszą połowę, ale nie wyszedł z szatni na drugą część spotkania. Hiszpański pomocnik doznał kontuzji, która wykluczyła go z zawodów. Zastąpił go Martin Zubimendi.

Dla 25-latka z Realu Sociedad było to dopiero 10. spotkanie w reprezentacji Hiszpanii. Rodri w niedzielę zaliczył natomiast mecz numer 56.

Lider zespołu

28-letni zawodnik wziął udział w sześciu z siedmiu meczów Hiszpanii na Euro 2024. Rozegrał dwa pierwsze spotkania grupowe, z Chorwacją (3:0) i Włochami (1:0), a także wszystkie starcia w fazie pucharowej. W meczu 1/8 finału z Gruzją wpisał się nawet na listę strzelców. Opuścił jedynie ostatnie spotkanie fazy grupowej z Albanią (1:0).

Pierwsza połowa finałowego meczu Hiszpanii z Anglią była dość bezbarwna. Najciekawszym akcentem było starcie Daniego Carvajala z Bukayo Saką. Po przerwie, kiedy Rodriego nie było już na boisku, padł jednak pierwszy gol. Do siatki trafił Nico Williams.

Jarosław Niezgoda zaimponował! Transfer blisko
PSG straciło punkty. Pierwsza taka sytuacja w sezonie
Kuriozalne błędy bramkarzy i kolejne trafienie Mbappe! Real górą w starciu z beniaminkiem [WIDEO]
Festiwal błędów w Hiszpanii. Bramkarze Realu i Espanyolu się nie popisali
Dlaczego Pekhart nie zagrał z Pogonią? Kuriozalny powód
Śląski klasyk dla Górnika! Zabrzanie z trzema punktami
Co za końcówka drużyny reprezentanta Polski! Remis rzutem na taśmę [WIDEO]
Trzęsienie ziemii w klubie Polaka! To efekt kompromitującej porażki
Polski napastnik nie pomógł swojej drużynie! Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie