HomeSiatkówkaPolska triumfuje w Memoriale Wagnera! Biało-Czerwoni lepsi od Słowenii

Polska triumfuje w Memoriale Wagnera! Biało-Czerwoni lepsi od Słowenii

Po zwycięstwach z Egiptem (3:0) i Niemcami (3:2) Polacy zanotowali kolejne zwycięstwo. W niedzielę siatkarze wygrali ze Słowenią 3:1.

Polska - Słowenia

Krzysztof Porebski / PressFocus

Na inaugurację Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Biało-Czerwoni bez większych problemów pokonali Egipt 3:0 (25:16; 25:21; 25:18). Następnie drużyna Nikoli Grbicia zmierzyła się z Niemcami. Zespół Michała Winiarskiego postawił trudniejsze warunki, wygrał dwa pierwsze sety, ale Polacy zdołali wrócić do gry i po emocjonującym meczu przechylić szalę na swoją korzyść, pokonując zachodniego sąsiada 3:2 (20:25; 22:25; 25:19; 25:21; 15:12).

W niedzielę siatkarze Nikoli Grbicia zagrali ze Słowenią. Drużyna z Bałkanów również przystępowała do ostatniego starcia w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera po dwóch zwycięstwach.

Pierwszy set był wyrównany. Początek należał do Słoweńców, którzy prowadzili w pierwszych minutach. Gdy Polacy się przełamali, siatkarze z Bałkanów próbowali dotrzymać im kroku. Pod koniec seta podopieczni Nikoli Grbicia podkręcili jednak tempo i pewnie wygrali.

W kolejnej części spotkania Polacy świetnie zaczęli. Długo trzymali rywali na dystans, lecz stracili za to koncentrację w końcówce. Biało-Czerwoni mieli piłki setowe, ale nie byli w stanie ich skończyć. Ostatecznie Słoweńcy wygrali 28:26.

Trzeci akt meczu był wyrazem sportowej złości Polaków po rozczarowującym drugim secie. Biało-Czerwoni dominowali, prowadzili przez całe spotkanie i pewnie zwyciężyli aż 25:14. W żadnym innym meczu Memoriału Wagnera siatkarze Nikoli Grbicia nie wygrali w tak dobrym stylu, pozwalając przeciwnikowi tylko na zdobycie 14 punktów.

Ostatni set meczu był najbardziej wyrównany. Do końca spotkania wynik był na krawędzi. Słoweńcy byli blisko wygranej i doprowadzenia do tie-breaku, ale Biało-Czerwoni w porę się obudzili, zdobywając szybko dwa ostatnie punkty, które przesądziły o wygranej.

Polacy z kompletem zwycięstw zakończyli Memoriał Huberta Jerzego Wagnera na pierwszym miejscu. To już 11. triumf Biało-Czerwonych w tym turnieju towarzyskim. Zwycięstwo jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Paryskie zmagania rozpoczną się dla polskich siatkarzy 27 lipca.

Polska – Słowenia 3:1 (25:20; 26:28; 25:14; 26:24)

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli