HomeTenisSkandal w Wimbledonie! Rosjanin zwyzywał sędzię

Skandal w Wimbledonie! Rosjanin zwyzywał sędzię

Daniił Miedwiediew to zawodnik znany ze swej porywczości na korcie. Rosjanin w czasie półfinału Wimbledonu wulgarnie zwyzywał sędzię.

Daniil Medvedev

PA Images / Alamy

Wulgarne słowa Miedwiediewa

W piątek 12 lipca Daniił Miedwiediew zmierzył się w hitowym starciu półfinału Wimbledonu z Carlosem Alcarazem. Rosjanin wygrał nawet pierwszego seta 7:6, ale potem lepszy był już Hiszpan. Alcaraz triumfował później 6:3, 6:4, 6:4. Zawodnik urodzony w Alicante w finale zagra ze zwycięzcą meczu Lorenzo Musettiego ziem Novak Djokoviciem.

Frustracja Miedwiediewa dała o sobie znać już w pierwszym secie. Tenisista tracił kontrolę nad meczem, przez co nie trzymał nerwów na wodzy. W pewnym momencie zwyzywał sędzię. Kilka razy powiedział do niej “p*****l się!”

Mógł zostać zdyskwalifikowany

Sędzia interweniowała u Supervisora. Skończyło się na ostrzeżeniu dla Miedwiediewa, choć zawodnik mógł zostać nawet zdyskwalifikowany.

Miedwiediew to jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Zajmuje piątą pozycję w rankingu ATP. O dwa miejsca wyżej plasuje się jego piątkowy pogromca, Carlos Alcaraz. Liderem męskiej klasyfikacji nadal jest Jannik Sinner, z którym Miedwiediew wygrał w ćwierćfinale Wimbledonu.