HomeSiatkówkaPolacy wygrali z Egiptem! Udany początek Memoriału Wagner

Polacy wygrali z Egiptem! Udany początek Memoriału Wagner

Źródło: POLSKA SIATKÓWKA

Na inaugurację Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy wygrali z Egiptem 3:0. Biało-Czerwoni nie napotkali w piątkowym meczu większych problemów.

Polska siatka

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Polacy pokonali Egipt

Pierwszy set Biało-Czerwoni wygrali 25:16. Bardzo dobrze grał Bartosz Kurek, z niezłej strony pokazał się również Tomasz Fornal. Polacy potrafili wykorzystać błędy swoich rywali.

W kolejnym secie Polacy zwyciężyli 25:21. Egipcjanie zagrali lepiej niż w pierwszej części meczu, ale nie wystarczyło to do pokonania zespołu Nikoli Grbicia. Siatkarze z Afryki próbowali blokować ataki naszych zawodników, często im się to udawało, choć nie zdołali przez dłuższą chwilę utrzymać prowadzenia. Biało-Czerwoni z czasem przejęli inicjatywę i wygrali seta.

W ostatnim akcie tego spotkania Polacy znowu dominowali. Nie pozwolili Egipcjanom na tyle swobody, kontroli grę i pewnie wygrali 25:18.

Polacy czekają na złoty medal Memoriału Wagnera od dwóch lat. W 2022 roku Biało-Czerwoni pokonali w finale Argentynę. W sumie Polska aż 10 razy wygrywała turniej.

W poprzednim roku złoto powędrowało do Włochów. Polacy byli dopiero trzeci.

Przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to towarzyski turniej siatkarki, w którym biorą udział cztery reprezentacje. Jest on zazwyczaj rozgrywany przed dużym turniejem, dzięki czemu stanowi dobre przygotowanie do nadchodzącej imprezy.

W tym roku Memoriał stanowi przetarcie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Polacy rozpoczną zmagania w stolicy Francji 27 lipca. Ich pierwszym rywalem również będzie kadra Egiptu. Cztery dni później zawodnicy Nikoli Grbicia zagrają z Brazylią, a ich ostatnim rywalem grupowym będą Włochy.

Polska – Egipt 3:0 (25:16; 25:21; 25:28)

Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę