HomePiłka nożnaLegia o krok od poznania rywala w el. LKE. Absolutny debiutant blisko awansu

Legia o krok od poznania rywala w el. LKE. Absolutny debiutant blisko awansu

Walijskie Caernarfon Town wygrało 2:0 z Crusaders FC z Irlandii Północnej w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Oznacza to, że zespół ten jest bliżej dwumeczu z Legią Warszawa w drugiej rundzie.

LKE

PA Images / Alamy

Caernarfon Town bliżej starcia z Legią

Klub z północno-zachodniej części Walii rozgrywał dopiero pierwsze w swojej 87-letniej historii spotkanie w europejskich pucharach i od razu rozpoczął je od zwycięstwa. Północnoirlandzkie Crusaders FC z kolei będzie musiało gonić wynik w rewanżu.

Wynik tego starcia został ustalony w pierwszej połowie. Bardzo szybko, bo już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Morgana Owena. Na osiem minut przed przerwą z kolei na 2:0 podwyższył Zack Clarke i ustalił rezultat, dając Walijczykom przed zaplanowanym na 17 lipca rewanżem.

Legia czeka na rywala

Zwycięstwo walijskiej drużyny oznacza, że jest ona aktualnie bliżej dwumeczu z Legią Warszawa w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mecze zespołu Goncalo Feio ze zwycięzcą tego starcia odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia.

Drużyna Caernarfon Town w pierwszej części ostatniego sezonu walijskiej Cymru Premier zajęła szóste miejsce. Grupę mistrzowską zakończyła na piątej pozycji, co dało jej grę w play-offach o Ligę Konferencji Europy. W nich okazała się lepsza od Penybont FC, wygrywając 3:1.