HomeTenisSukces Polaka w Wimbledonie! Awansował do półfinału

Sukces Polaka w Wimbledonie! Awansował do półfinału

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh wykonali kolejny krok w kierunku sięgnięcia po drugi w tym roku wielkoszlemowy tytuł w mikście. Polsko-tajwański duet wygrał w trzech setach z Taylor Townsend z USA i Brytyjczykiem Jamie Murrayem, awansując do półfinału Wimbledonu.

Hsieh i Zieliński

Frank Molter / Alamy

Zieliński i Hsieh w półfinale Wimbledonu

Zieliński w parze Su-Wei Hsieh mają już na koncie jeden wielki sukces. Pod koniec stycznia tego roku polsko-tajwański duet wygrał zmagania w wielkoszlemowym Australian Open, pokonując w finale Amerykankę Desirae Krawczyk i Brytyjczyka Neala Skupskiego. Teraz walczą o drugie trofeum.

W czwartkowym ćwierćfinale Wimbledonu Zieliński i Hsieh mierzyli się z Taylor Townsend z USA i Jamie Murrayem z Wielkiej Brytanii. Pierwszy set stał na wyrównanym poziomie, aż do tie-breaka – w nim Polak i Tajwanka byli znacznie skuteczniejsi i pewnie wygrali 7:2.

Drugi set do pewnego momentu miał podobny scenariusz. O jego losach ponownie decydował tie-break, a w nim Zieliński i Hsieh prowadzili już 5:2, ale finalnie musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 7:9. W super tie-breaku Polak i Tajwanka przegrywali już 2:5, po czym zanotowali genialną serię – zdobyli osiem punktów z rzędu i triumfowali w całym spotkaniu.

Jan Zieliński/Su-Wei Hsieh – Taylor Townsend/Jamie Murray 7:6(2), (7)6:7, 10:5

Niewykluczone, że w półfinale polsko-tajwański duet zagra z rywalami z finału Australian Open. Ich rywalami będą bowiem Desirae Krawczyk i Neal Skupski lub Erin Routliffe i Michael Venus z Nowej Zelandii.