HomePiłka nożnaCopa America: Argentyna wygrała z Kanadą. Messi z golem i MVP [WIDEO]

Copa America: Argentyna wygrała z Kanadą. Messi z golem i MVP [WIDEO]

Źródło: CONMEBOL Copa America

Argentyna pokonała Kanadę 2:0 i awansowała do wielkiego finału Copa America 2024. Podopieczni Lionela Scaloniego tym samym staną przed szansą obrony trofeum z 2021 roku.

Lionel Messi

Argentyna w finale Copa America

Argentyna objęła prowadzenie w 22. minucie spotkania. Rodrigo de Paul prostopadłym podaniem uruchomił Juliana Alvareza, a zawodnik Manchesteru City najpierw popisał się nienagannym przyjęciem, a następnie minął kanadyjskiego stopera i umieścił futbolówkę pomiędzy nogami Crepeau.

Po zmianie stron, a dokładnie w 51. minucie Enzo Fernandez dopadł do piłki w polu karnym, a jego uderzenie finalnie zmieniło się w asystę, ponieważ Lionel Messi zmienił tor lotu piłki i kompletnie zmylił 30-letniego bramkarza.

Ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki ustalił tym samym wynik spotkania i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Urzędujący mistrzowie świata w finale Copa America (niedziela 14 lipca, Hard Rock Stadium w Miami) zagrają ze zwycięzcą starcia Urugwaj – Kolumbia (11 lipca, 02:00). Przypomnijmy, że Biało-Błękitni będą broni trofeum wywalczonego w 2021 roku (1:0 z Brazylią).

Argentyna – Kanada 2:0 (1:0)
Bramki: 22. Alvarez, 51. Messi
Żółte kartki: Molina – David, Eustáquio, Kone, Marsch (trener reprezentacji Kanady)
Skład Argentyny: Martinez – Montiel , Romero, Lisandro Martínez, Tagliafico – de Paul, Fernandez, Mac Allister – Messi, Alvarez, Di María
Skład Kanady: Crepeau – Johnston, Bombito, Cornelius, Davies – Kone, Eustaquio – Laryea, David, Shaffelburg – Larin.