HomeTenisKapitalny spektakl na Wimbledonie! Daniił Miedwiediew pokonuje Janika Sinnera

Kapitalny spektakl na Wimbledonie! Daniił Miedwiediew pokonuje Janika Sinnera

Źródło: The Guardian

Daniił Miedwiediew zwyciężył niezwykle zaciętą rywalizację z Janikiem Sinnerem w pięciu setach – 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 7:5. Tym samym Rosjanin awansował do półfinału prestiżowego Wimbledonu.

Daniił Miedwiediew

PA Images / Alamy

Miedwiediew melduje się w półfinale Wimbledonu

We wtorek odbył się hitowy ćwierćfinał Wielkiego Szlema w Londynie. Na korcie zmierzyli się ze sobą rozstawiony z piątką Daniił Miedwiediew oraz numer jeden światowego rankingu, Janik Sinner. Po pełnej zwrotów akcji potyczce, która trwała aż cztery godziny, wygraną zapewnił sobie pierwszy z przytoczonych tenisistów.

Zawodnicy dali z siebie wszystko. Miedwiediew, znany ze swojej wytrzymałości i strategicznego podejścia, musiał walczyć o każdy punkt, zwłaszcza w piątym secie. Zaś Sinner, stawiany w roli głównego faworyta do zwycięstwa tegorocznego Wimbledonu, nie zdołał utrzymać swojej przewagi w decydujących momentach spotkania.

Dla Daniiła Miedwiediewa wygrana z liderem rankingu ATP to ogromny sportowy sukces, szczególnie w tak prestiżowym turnieju. W piątek czeka go arcytrudne wyzwanie w osobie Carlosa Alcaraza, z którym przyjdzie mu się zmierzyć na korcie w ramach półfinałowej rywalizacji.