HomeTenisŚwiątek żegna się z Wimbledonem! Putincewa zdecydowanie poza zasięgiem Polki

Świątek żegna się z Wimbledonem! Putincewa zdecydowanie poza zasięgiem Polki

Źródło: Kanał Sportowy

Iga Świątek przegrała 1:2 z Julią Putincewą w 1/16 finału turnieju w Wimbledonie. Polka mimo zwycięstwa w pierwszym secie nie była w stanie pokonać świetnie grającej Putincewy. Dla Igi była to pierwsza porażka od kwietnia tego roku.

Świątek - Putincewa

Associated Press / Alamy Stock Photo

Iga Świątek niespodziewanie przegrywa z Putincewą

W pierwszym secie Polka była bezbłędna przy swoim serwisie. Nie dała się przełamać swojej rywalce ani razu. Putincewa również dobrze radziła sobie przy swoim serwisie, ale w szóstym gemie uległa Polce. Było to jedyne przełamanie w pierwszym secie, które zapewniło zwycięstwo 6:3 Idze Świątek.

Druga część spotkania również zaczęła się od wygranych gemów serwisowych obu Pań. Następnie to Putincewie udało się przełamać Igę, wychodząc na dwugemowe prowadzenie. Do końca drugiej części meczu Putincewa grała na jeszcze wyższym biegu. Iga nie była wstanie przerwać świetnej passy swojej rywalki i finalnie przegrała drugiego seta wynikiem 1:6.

W trzeciej, decydującej części meczu, Putincewa również zaczęła z wysokiego c. Kazachska tenisistka była w niesamowitym transie. Przy każdym swoim uderzeniu była pewna i przede wszystkim skuteczna. Julia przełamała Igę dwa razy z rzędu, wygrywając również swoje podanie, co dało jej prowadzenie 3:0 po 17 minutach gry. Putincewa zwyciężyła trzecią część rywalizacji wynikiem 2:6, tym samym wygrywając w całym meczu.

Iga swoja ostatnią porażkę zanotowała 20 kwietnia, również przeciwko reprezentantce Kazachstanu, Elenie Rybakinie. Wtedy był to półfinał turnieju WTA w Stuttgarcie.

Iga Światek 1:2 (6:3, 1:6, 2:6) Julia Putincewa

Nicola Zalewski może mieć… nowego trenera. Szokujące wieści z Włoch
Real Madryt ograł Villarreal. Przepiękna bramka Viniciusa [WIDEO]
Inter pokonuje Torino po szalonym meczu! Zieliński znów poza pierwszym składem [WIDEO]