HomeTenisWimbledon: To nie tak miało być. Linette żegna się również z deblem

Wimbledon: To nie tak miało być. Linette żegna się również z deblem

Magda Linette i Amerykanka Peyton Stearns gładko przegrały w dwóch setach z Terezą Mihalikovą i Jaqueline Cristian w drugiej rundzie debla. Tym samym polska tenisistka zakończyła swój udział w tegorocznej edycji Wimbledonu.

Magda Linette

Action Plus Sports Images / Alamy

Linette odpada z debla

Po porażce z Eliną Switoliną już w pierwszej rundzie singla, Magda Linette rywalizowała jeszcze w deblu. W parze z Amerykanką Peyton Stearns przebrnęły przez pierwszą rundę, wygrywając 6:4, 7:6(6) z Rumunkami Aną Bogdan i Jaqueline Cristian. W drugiej rundzie czekały na nie Słowaczka Tereza Mihalikova i Brytyjka Olivia Nicholls.

Pierwszy set rozpoczął się dla polsko-amerykańskiego duetu od przegranego serwisu, co podyktowało warunki w kolejnych wymianach. W piątym gemie Linette i Stearns ponownie dały się przełamać i choć przy wyniku 1:5 obroniły dwie piłki setowe, chwilę później przegrały 2:6.

W drugiej partii Polka i Amerykanka praktycznie nie istniały na korcie. Zdobyły tylko trzy na 12 możliwych punktów po returnie w pierwszym serwisie, a do tego trzykrotnie dały się przełamać. Same nie zdołały zaskoczyć rywalek i gładko przegrały 0:6.

Magda Linette/Peyton Stearns vs Tereza Mihalikova/Olivia Nicholls 2:6, 0:6

Tym samym na placu boju w Wimbledonie pozostała tylko jedna Polka – Iga Świątek, która w sobotę w trzeciej rundzie singla zmierzy się z Julią Putincewą z Kazachstanu.