HomeTenisŚwiątek poruszona kontuzją Hurkacza. “Jestem dość emocjonalna…”

Świątek poruszona kontuzją Hurkacza. “Jestem dość emocjonalna…”

Źródło: Polsat Sport

Hubert Hurkacz nie dokończył starcia w drugiej rundzie Wimbledonu przeciwko Arthurowi Filsowi z powodu kontuzji kolana, której doznał pod koniec czwartego seta. Do sytuacji tej odniosła się Iga Świątek, która przyznała, że zrobiło się jej “przykro”.

Hurkacz i Świątek

Hurkacz z kontuzją w meczu z Filsem

Pojedynek z Arthurem Filsem nie układał się po myśli Polaka praktycznie od samego początku. Hurkacz przegrał dwa pierwsze sety, ale w trzecim wrócił do gry i zniwelował straty. Losy czwartej partii rozstrzygał tie-break, który finalnie nie został dokończony.

Zdobywając punkt na 8:7, Hurkacz rzucił się do piłki, w efekcie czego poczuł ból w kolanie. Potrzebował interwencji medyków, którzy zabandażowali mu kolano. Polak wrócił do gry, ale po dwóch akcjach nie był w stanie kontynuować meczu i był zmuszony kreczować.

Świątek zasmucona kontuzją Hurkacza

O sytuację Hurkacza zapytana została Iga Świątek, która niedługo po tym zdarzeniu grała swoje spotkanie z Petrą Martić. Liderka rankingu WTA wygrała 6:4, 6:3, a na późniejszej konferencji odniosła się do kontuzji polskiego tenisisty.

Zrobiło mi się bardzo przykro. Mam nadzieję, że szybko z tego wyjdzie, jakakolwiek jest ta kontuzja. Ale nie byłabym w pełni profesjonalna, gdybym myślała o tym przed swoim meczem, więc po prostu skoncentrowałam się na swojej pracy. Teraz będziemy mieli czas, żeby o tym pomyśleć. Jestem dość emocjonalna, więc od takich obrazków przed swoim meczem staram się odciąć, ale mam nadzieję, że z Hubertem wszystko będzie dobrze – powiedziała.

Póki co nie jest jasne, z jakiego rodzaju kontuzją mierzy się Hurkacz. Od diagnozy zależy to, czy i w jakim stopniu będzie w stanie przygotować się do występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, do których pozostały 22 dni.

Brennan Johnson jest w niesamowitej formie! Co za seria Walijczyka
Barcelona rozbiła Alaves. Koncert Roberta Lewandowskiego
Robert Lewandowski gromi konkurencję! Oto klasyfikacja strzelców
Koszmarna sytuacja Jakuba Modera. Robi się coraz gorzej
Goncalo Feio ma ultimatum? Dziennikarz ujawnia
Chelsea straciła punkty. Waleczna postawa Nottingham
Najgorszy start Manchesteru United w historii Premier League! Matty Cash powrócił