HomeTenisKlątwa Ruuda w Wimbledonie nadal trwa! Norweg po raz czwarty zatrzymany w pierwszej rundzie

Źródło: Kanał Sportowy

Casper Ruud przegrał 1:3 z Fabio Fogninim i tym samym pożegnał się z Wimbledonem. Norweg na tym turnieju odpadł w pierwszej rundzie już czwarty raz w swojej karierze.

Casper Ruud

Sipa US / Alamy Stock Photo

Ruud nie może przełamać złej passy

Ponad trzygodzinna walka zdała się na nic. Casper Ruud po raz czwarty w swojej karierze musiał uznać wyższość swojego rywala już w pierwszej rundzie Wimbledonu. Tym razem jego rywalem był Fabio Fognini, który obecnie zajmuje 94. miejsce w rankingu ATP. Włoch oddał zaledwie jednego seta, w dodatku po tie-breaku. Włoch był bardziej skuteczny przy swoich serwisach. We wszystkich wygranych setach nie dał się przełamać ani razu. Stracił jedynie dwa swoje podania w trzecim secie, który finalnie padł łupem Ruuda.

Dla Norwega żegnanie się z Wimbledonem w pierwszej rundzie nie jest nowością. W 2019 roku, kiedy to debiutował na tym turnieju, przegrał z 0:3 z Johnem Isnerem. W 2021 roku ponownie pożegnał się w pierwszej rundzie, tym razem przegrywając 1:3 z Jordanem Thompsonem. Rok później przegrał takim samym wynikiem z Ugo Humbertem. Dopiero w 2023 roku udało mu się przełamać klątwę pierwszej rundy, ale również bez szału. Finalnie swój udział zakończył rundę później po meczu z Liamem Broadym, w którym przegrał 2:3.

Jego pozycja w rankingu jest zagrożona. Nad 9. Alexem de Minaurem ma zaledwie 200 punktów przewagi, co w przypadku awansu Australijczyka do ćwierćfinału skończy się spadkiem o jedną pozycję.

Fabio Fognini 3:1 (6:4, 7:5, 6:7, 6:3) Casper Ruud