HomeInne sportyLekkoatletyczne MP w Bydgoszczy: Genialna forma Kaczmarek i Skrzyszowskiej. Zostały mistrzyniami Polski

Polskie lekkoatletki – Pia Skrzyszowska i Natalia Kaczmarek po raz kolejny potwierdziły, że w tym roku znajdują się w kapitalnej formie. Podczas mistrzostw Polski w Bydgoszczy pierwsza z nich sięgnęła po złoto w biegu na 100 metrów przez płotki, a druga triumfowała na 400 metrów.

Kaczmarek i Skrzyszowska

Independent Photo Agency Srl / Alamy | BSR Agency / Alamy

Skrzyszowska mistrzynią Polski

Pia Skrzyszowska rozpoczęła zmagania na mistrzostwach Polski już w czwartek, kiedy to wystartowała w finale biegu na 100 metrów. Zakończyła go ze srebrnym medalem – dobiegła do mety z czasem 11.33 i przegrała jedynie z Ewą Swobodą, która uzyskała wynik 11.11.

W piątkowy wieczór Skrzyszowska ponownie pojawiła się na bieżni Stadionu Zawiszy i tym razem była bezkonkurencyjna. Z dużą przewagą wywalczyła mistrzostwo Polski na 100 metrów przez płotki, przekraczając linię mety z czasem 12.67. Drugą Marikę Majewską wyprzedziła o 0,3 s.

Kaczmarek z kolejnym złotem w kolekcji

Ostatnią piątkową konkurencją podczas mistrzostw Polski był bieg na 400 metrów. Obsada była znakomita – o medale walczyły bowiem utytułowane Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Marika Popowicz-Drapała czy znajdująca się w tym roku w znakomitej formie Natalia Kaczmarek.

Jak można było się spodziewać, niedawna mistrzyni Europy z Rzymu pewnie sięgnęła po złoto mistrzostw Polski, wygrywając z czasem 50.77. Druga była Popowicz-Drapała, która ustanowiła nowy rekord życiowy na tym dystansie, natomiast brąz wywalczyła Święty-Ersetic.