HomePiłka nożnaCzesi przegrywają z Turcją. Niespodziewanie żegnają się z turniejem!

Czesi przegrywają z Turcją. Niespodziewanie żegnają się z turniejem!

Źródło: Kanał Sportowy

Czechy przegrały 1:2 z Turcją. Taki wynik spowodował, że zajęli 4. miejsce w grupie i odpadli z turnieju. Czesi do awansu potrzebowali zwycięstwa, zważywszy na zwycięstwo Gruzji z Portugalią.

Czechy - Turcja

Czesi od początku w dziesiątkę

W pierwszej połowie odważnie ruszyli do ataku, ale tylko do 20. minuty. Wtedy drugą żółtą kartkę otrzymał Antonin Barak, co w konsekwencji spowodowało, że musiał opuścić boisko. Od tego momentu Czesi cofnęli się głęboko do defensywy, a Turcy zaczęli rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym. Mimo gry w przewadze, Turcja nie była w stanie złamać defensywy Czechów. Gwiazdy Półksiężyca nie tylko nie potrafiły zdobyć bramki, ale nie mogły nawet stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugim spotkaniu Gruzja prowadziła z Portugalią, co eliminowało Czechów z turnieju.

W drugiej połowie Turcy szybko przełamali defensywę Czechów. Już 6 minut po rozpoczęciu drugiej połowy piękną bramkę zdobył Hakan Calhanoglu. Mimo dominacji w drugiej połowie Gwiazdy Półksiężyca nie cieszyły się z prowadzenia zbyt długo. Już 15 minut później był ponownie był remis. Błąd popełnił bramkarz Turcji, Mert Gunok. Wypuścił piłkę z rąk w polu karnym, co wykorzystał Tomas Soucek. 29-latek wbił piłkę do siatki z bliskiej odległości, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Turkom udało się trafić do siatki jeszcze raz. W samej końcówce spotkania po świetnej akcji indywidualnej bramkę zdobył Cenk Tosun. 33-latek w 94. minucie spotkania pokonał bramkarza Czechów i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Czechy 1:2 Turcja

Skład Czech: Stanek – Holes, Hranac, Krejci – Coufal, Soucek, Provod, Jurasek – Barak – Chytil, Hlozek.

Skład Turcji: Gunok – Muldur, Akaydin, Demiral, Kadioglu – Yuksek, Ozcan – Guler, Calhanoglu, Yildiz – Yilmaz.