HomeTenisWTA Eastbourne: Linette odpada w 1/8 finału

WTA Eastbourne: Linette odpada w 1/8 finału

Magda Linette przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą 4:6 1:6 w 1/8 finału turnieju w Eastbourne rangi WTA 500. Spotkanie potrwało niewiele ponad półtorej godziny.

Magda Linette

Alamy/PjrSport

Czeszka za mocna dla Linette

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Polki, która została przełamana już w pierwszym gemie. Chwilę później miała szansę na rebreaka, jednak Czeszka zdołała się obronić i zachowała własne podanie. Następnie obie panie wygrały po swoim gemie serwisowym i zrobiło się 3:1 dla Muchovej. W szóstym gemie Polka znów stanęła przed szansą przełamania rywalki, jednak reprezentantka Czech znów stanęła na wysokości zadania, broniąc dwa break-pointy i utrzymując dwugemowe prowadzenie. Niestety dla Linette gra gem za gem trwała już do końca pierwszego seta, którego Muchova ostatecznie wygrała 6:4.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza – od przełamania Polki przez Czeszkę. Gem był bardzo wyrównany i padły w nim aż 22 punkty, jednak koniec końców to tenisistka zza naszej południowej granicy okazała się w nim lepsza. Po chwili dorzuciła także swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. To był niestety początek końca tego spotkania. W kolejnym gemie Magda znów została przełamana, a po wygranym w dramatycznych okolicznościach serwisie Muchovej zrobiło się już 4:0. I choć Polka zdołała wygrać jeszcze jednego gema, to było to jedyne, na co było ją stać w drugim secie. Ostatecznie Czeszka wygrała 6:1 i całe spotkanie 2:0.

Tym samym Polka odpadła z turnieju WTA Eastbourne już na etapie 1/8 finału. Teraz Polka musi skupić się na przygotowaniach do Wimbledonu, który startuje już 1 lipca.

Radość po słabym meczu. Francuskie media po starciu z Portugalią
Euro 2024: Francja wygrała wojnę nerwów w rzutach karnych i ma półfinał! Portugalia jedzie do domu
Im strzelać nie kazano. Niechlubny wynik Portugalczyków
Jaki ojciec, taki syn. Cudowna historia bohatera Hiszpanów [WIDEO]
Kolejne odejście z reprezentacji Niemiec? Weteran zabrał głos
Barcelona go olała, a teraz jest bohaterem Hiszpanów. Szalony plan się powiódł
Toni Kroos pełen żalu po porażce z Hiszpanią. “Marzenie legło w gruzach”
Serdeczność przed meczem. Życzliwe przywitanie Marciniaka z Ronaldo [WIDEO]
Żegnaj, geniuszu. Toni Kroos skończył karierę, a już trzeba za nim tęsknić
Poważne osłabienia Hiszpanii przed meczem o finał. Tych piłkarzy na pewno zabraknie!