HomePiłka nożnaKoszmarny początek Holendrów! Nie tak to sobie wyobrażali [WIDEO]

Koszmarny początek Holendrów! Nie tak to sobie wyobrażali [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Holendrzy w spotkaniu z Austrią szybko trafili do siatki. Problem w tym, że pokonany został bramkarz Oranje.

Associated Press / Alamy Stock Photo

Donyell Malen z golem samobójczym

Już w 6. minucie padła pierwsza bramka w meczu Holandii z Austrią. Do siatki trafił Donyell Malen. Napastnik drużyny Oranje nie pokonał jednak bramkarza rywala. Pechowo trafił do własnej siatki.

Gracz reprezentacji Holandii zaliczył pechową interwencję. Na wślizgu wbił piłkę do własnej siatki, chcąc pewnie wybić ją z pola karnego i przerwać akcję Austriaków. Okazja naszego ostatniego przeciwnika, z którym przed kilkoma dniami przegraliśmy 1:3, wyniknęła z powodu bardzo mocnego i energetycznego początku w wykonaniu graczy Ralfa Rangnicka.

W przypadku przegranej ekipa Oranje awansuje do fazy pucharowej z 3. miejsca. Na jedno z pierwszych dwóch wskoczy zespół Ralfa Rangnicka.

Donyell Malen to wytrwany strzelec, ale do tej pory trafiał raczej do bramki przeciwników. W poprzednim sezonie 25-latek zdobył 15 bramek dla Borussii Dortmund. Malen trafiał też często za czasów gry dla PSV. W jednym sezonie Eredivisie potrafił strzelił nawet 19 goli.