HomePiłka nożnaPiłkarz Hiszpanii poświęcił się dla zespołu. “Bolało przez cały mecz, ale chciałem wytrzymać”

Źródło: SeleccionRojita

Jesus Navas, prawy obrońca reprezentacji Hiszpanii, przyznał, że praktycznie cały mecz z Albanią zagrał z kontuzją. Chciał dotrwać jednak do końca, bo podstawowy prawy defensor zespołu jest o kartkę od zawieszenia.

BSR Agency / Alamy

Jesus Navas grał z kontuzją

Reprezentacja Hiszpanii w imponujący sposób przeszła przez fazę grupową Mistrzostw Europy. Zaczęli od pokonania Chorwacji 3:0, by następnie wygrać 1:0 z Włochami i Albanią. W ostatnim meczu, przy zapewnionym już wyjściu z grupy, selekcjoner kadry zdecydował się na rotacje. Szanse dostali rezerwowi.

W tym Jesus Navas, który jest rezerwowym prawym obrońcą. Zastąpił Daniego Carvajala. Zaprezentował się dobrze – po raz kolejny podkreślił, że mimo swojego wieku dalej ma wiele atutów piłkarskich. Po meczu dziennikarze zauważyli jednak, że 38-latek utyka. W strefie mieszanej zapytali go, czy odniósł jakąś kontuzję.

W pierwszej minucie dostałem mocny cios w prawą stopę. Bolało przez cały mecz, ale chciałem wytrzymać 90 minut. Dani [Carvajal] jest o kartkę od zawieszenia, a my jesteśmy zespołem – przyznał piłkarz.

EURO 2024 to ostatnia impreza dla Jesusa Navasa. Hiszpan ma obowiązujący z Sevillą kontrakt do końca grudnia tego roku – po tym czasie ma zakończyć karierę i objąć pracę w klubie “na wybranym przez siebie stanowisku”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Uroki przepisów. Kilku graczy Lecha wciąż może grać w Pucharze Polski
Kochalski nie zatrzymał Tottenhamu. Karabach grał w przewadze, ale wyraźnie przegrał