HomeKoszykówkaKolejna porażka kadry koszykarzy. Sochan zagra dopiero w Polsce

Kolejna porażka kadry koszykarzy. Sochan zagra dopiero w Polsce

Źródło: KoszKadra

Reprezentacja Polski w drugim meczu przygotowawczym do turnieju kwalifikacyjnego do tegorocznych igrzysk przegrała 68:82 z Chorwacją.

Mateusz Ponitka vs Chorwacja

Wojciech Figurski/400mm.pl

Chorwaci rozkręcili się w drugiej połowie

O wyniku zadecydowała druga połowa. W pierwszej podopieczni trenera Igora Milicica prowadzili wyrównaną walkę z gospodarzami. Ci odskoczyli dopiero po zmianie stron, dominując przede wszystkim po atakowanej stronie parkietu. Najlepszym strzelcem meczu z dorobkiem 19 punktów był Ivica Zubac, na co dzień środkowy Los Angeles Clippers z NBA. Wśród Polaków najwięcej punktów (15) zdobył Michał Michalak.

W pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze w obronie, a w ataku egzekwowaliśmy zagrywki. Problemy zaczęły się w trzeciej kwarcie, kiedy pozwoliliśmy Chorwatom się rozkręcić – tłumaczył Michalak po meczu, cytowany przez oficjalną stronę kadry. – W tym momencie wyniki nie są najważniejsze. Chcemy przede wszystkim złapać dobrą formę przed wyjazdem do Walencji. Ciągle pracujemy nad pewnymi elementami – dodał rozgrywający AJ Slaughter.

Jeremy Sochan pokaże się przed polskimi kibicami

Drugi z rzędu mecz opuścił Jeremy Sochan. Nie zagra on także w poniedziałkowym starciu z Brazylią. – Nie chcemy niczego przyspieszać na siłę. Jeremy aktywnie bierze udział w treningach kadry, ale też cały czas realizuje program powrotu na parkiet przygotowany przez jego staff z NBA w porozumieniu naszym sztabem medycznym – wyjaśnił Łukasz Koszarek, dyrektor kadry. Warto przypomnieć, że skrzydłowy San Antonio Spurs przedwcześnie zakończył swój drugi sezon w NBA z powodu kontuzji kolana, po którym musiał przejść zabieg artroskopii.

Sochan do gry wrócić ma w Polsce, bo przed kadrą po powrocie z Chorwacji jeszcze dwa mecze kontrolne: w piątek 28 czerwca w Katowicach z Nową Zelandią oraz w sobotę 29 czerwca w Sosnowcu z Filipinami. Turniej kwalifikacyjny w Walencji odbędzie się w dniach 2-7 lipca.

Czerwona kartka za narażenie rywala na ryzyko kontuzji
Zbigniew Boniek komentuje medialne plotki. Był blisko Romy?
Tomasz Tułacz chwali Raków. Ciepłe słowa trenera Puszczy
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
Grzegorz Krychowiak wrócił do Europy! To już oficjalne
Grabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce
Kosta Runjaić napędził strachu mistrzom! Udinese nie ma się czego wstydzić [WIDEO]