HomePiłka nożnaCopa America: Pulisic poprowadził USA do zwycięstwa

Copa America: Pulisic poprowadził USA do zwycięstwa

Źródło: Copa América

Amerykanie pokonali w swoim pierwszym meczu na Copa America Boliwię wynikiem 2:0. Bohaterem tego spotkania był kapitan gospodarzy tego turnieju Christian Pulisic.

Christian Pulisic

Pulisic liderem Amerykanów

Stany Zjednoczone w świetnym stylu rozpoczęły zmagania na Copa America. Już w trzeciej minucie pierwszego starcia w grupie przeciwko Boliwii, Christian Pulisic popisał się pięknym trafieniem. Kapitan gospodarzy turnieju ku uciesze fanów po precyzyjnym, a zarazem silnym uderzeniu umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Guillermo Viscarra. Lider Amerykanów po końcowym gwizdku został też wybrany najlepszy zawodnikiem całych zawodów.

Co ciekawe, wiele o jakości amerykańskiej kadry mówi również przynależność klubowa. Przy wspomnianym pierwszym golu zawodnikowi Milanu asystował Timothy Weah z Juventusu.

Przewaga USA

Przy drugim trafieniu ponownie ważnym ogniwem był Pulisic, który odegrał piłkę do Floriana Baloguna. Napastnik Monaco sprytnie poszedł za akcją ofensywną, pokazał się na dogodniej pozycji, a później dokładnie uderzył tuż przy słupku.

Amerykanie wygrywali już 2:0 w 43. minucie i schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. W drugiej połowie kontrolowali spotkanie i tak było już do samego końca tego pojedynku. Bramkarz Matt Turner nie miał wiele pracy. W kolejnych grupowych meczach czekają na nich reprezentacje Panamy i Urugwaju. Szczególnie drugi z tych przeciwników będzie szczególnie wymagający.