HomePiłka nożnaWęgrzy wygrali po golu w ostatniej akcji spotkania! Szkoci odpadli z Euro 2024 [WIDEO]

Źródło: Własne/TVP Sport

W meczu ostatniej kolejki grupy “A”, reprezentacja Szkocji po bramce w ostatniej minucie przegrała z Węgrami 0:1. Oznacza to, że drużyna Steve Clarke’a żegna się z turniejem w Niemczech.

Kevin Csoboth

Siermiężna pierwsza połowa

Spotkanie rozgrywane w Stuttgarcie miało olbrzymi ciężar gatunkowy zarówno dla jednych jak i drugich. Szkoci przy wygranej mogli mocno zbliżyć się do wyjścia z grupy, a z kolei dla Węgrów każdy inny wynik niż zwycięstwo – eliminował ich z turnieju w Niemczech. Zatem zapowiadało nam to spore emocje podczas ostatniej kolejki zmagań w grupie “A”.

Jednak, pierwsza część gry mocno zawiodła. Oba zespoły wyglądały jakby presja i stres zabrały im pewność siebie, w efekcie czego nie mogli pokazać pełni swoich umiejętności. Mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki przez piłkarzy w granatowych koszulkach, kompletnie nic z tego nie wynikało. Szkoci mieli olbrzymi problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych nie potrafiąc umiejętnie przedostać się w pole karne przeciwnika.

Węgrzy, którzy byli w trudniejszej sytuacji przed ostatnim meczem, nie zamierzali przejmować kontroli nad meczem. Mimo tego, to oni stworzyli sobie klarowniejsze okazje do objęcia prowadzenia. W końcówce pierwszej połowy, pod dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę na poprzeczkę skierował Willi Orban. Jednak, jedno uderzenie celne na bramkę Angusa Gunna przez 45 minut to było zdecydowanie za mało. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Szkoci odpadli z Euro

Jeśli ktoś nastawiał się, że w drugiej części gry obraz widowiska ulegnie poprawie, to po pierwszym kwadransie mógł doznać niemałego rozczarowania. Wciąż akcje Szkotów wyglądały zbyt statycznie co sprawiało, że strzałów na bramkę wciąż było jak na lekarstwo.

Niestety w 70.minucie doszło do dramatycznego wydarzenia z udziałem Barnabasa Vargi, który otrzymał przypadkowy cios od bramkarza reprezentacji Szkocji przy próbie interwencji w polu karnym. Na szczęście po interwencji służb medycznych, piłkarz został przetransportowany do szpitala.

W końcówce coraz bardziej przyciskali gracze w białych koszulkach. Znacznie także poszerzyło się miejsce do gry z uwagi na spore zmęczenie obydwu ekip. Nie zmienia to faktu, iż jak na mecz o awans, obie drużyny dały zdecydowanie za mało od siebie. W doliczonym czasie gry, obraz gry nareszcie uległ zmianie i mieliśmy oczekiwane emocje. W 92. minucie Madziarze zmarnowali kapitalną sytuację, bowiem Kevin Csoboth trafił w słupek.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Węgrzy zdobyli zwycięską bramkę i dzięki temu rzutem na taśmę awansowali na trzecią lokatę w tabeli, co wprawiło w euforię kibiców Madziarów. Oznacza to, że Szkoci odpadli na ostatniej prostej z Mistrzostw Europy w Niemczech.

Szkocja – Węgry 0:1 (0-0)
Gole: Kevin Csoboth 90+10
Żółte kartki: McTominay – Styles, Orban, Schafer, Kleinheisler, Csoboth
Wyjściowy skład Szkocji: Gunn – Ralston, Hendry, Hanley, McKenna, Robertson – McGinn, Gilmour, McGregor, McTominay – Adams
Wyjściowy skład Węgier: Gulacsi – Botka, Orban, Dardai – Bolla, Styles, Schafer, Kerkez – Sallai, Varga, Szoboszlai