HomePiłka nożnaPortugalia w formie! Wysoka wygrana nad Turcją [WIDEO]

Portugalia w formie! Wysoka wygrana nad Turcją [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Portugalia po dwóch meczach z kompletem punktów. Podopieczni Roberto Martineza wygrali 3:0 z Turcją.

ddp media GmbH / Alamy Stock Photo

Dobry początek Portugalii

Portugalczycy od samego początku narzucili rywalowi własny styl gry. Kadra Os Navegadores prezentowała się dużo lepiej niż w ostatnim meczu z Czechami, który co prawda wygrała 2:1, ale nie zachwyciła swoją grą. Dzisiaj po tamtej apatycznej postawie nie było ani śladu.

Gra Portugalczyków była dynamiczna i pełna wigoru. Harowali skrzydłowi, aktywni byli pomocnicy, pracowali też gracze z ataku. Piłkarze Martineza stwarzali sobie sytuacje od początku, ale do siatki trafili w 21. minucie. Ładną akcję zespołu Os Navegadores wykończył Bernardo Silva.

Kuriozalny gol

Kilka minut później było już 2:0. Bogiem a prawdą, Portugalczycy nie namęczyli się jednak zbyt bardzo w tej sytuacji. W kuriozalny sposób zachowała się turecka defensywa, a przede wszystkim obrońca Samet Akaydin i bramkarz Altay Bayindir. Między oboma zawodnikami zabrakło komunikacji. Stoper podał w kierunku golkipera, ale ten był zbyt daleko, aby przyjąć piłkę. Futbolówka poleciała w stronę bramki, a jako że nikt nie zdążył jej wybić, wpadła do siatki.

Rekord Ronaldo

Po przerwie Portugalczycy dorzucili kolejną bramkę. W 56. minucie w korzystnej pozycji do zdobycia bramki znalazł się Cristiano Ronaldo. Obok niepilnowany znajdował się jednak Bruno Fernandes. CR7 zdecydował się podać do niekrytego kolegi, który z łatwością skierował piłkę do siatki. Tym samym Ronaldo został najlepszym asystentem w historii mistrzostw Europy.

W kolejnych fragmentach meczu Portugalczycy kontrolowali przebieg spotkania. Turcy wyglądali, jakby pogodzili się już z porażką. Nie kwapili się do odrabiania strat. Niewykluczone, że Vincenzo Montella koncentrował się powoli na meczu z Czechami, który będzie mieć kluczowe znaczenie dla pozycji jego drużyny w tabeli.

Turcja – Portugalia 0:3

Gole: Silva 21′, Akaydin 29′ sam., Fernandes 56′

Żółte kartki: Bardakci, Akaydin, Celik – Leao, Palhinha

Wyjściowy skład Turków: Bayindir – Celik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu – Calhanoglu, Ayhan – Akgun, Kokcu, Akturkoglu – Yilmaz

Wyjściowy skład Portugalczyków: Costa – Cancelo, Dias, Pepe, Mendes – Vitinha, Palhinha, Fernandes – Silva, Ronaldo, Leao

Efektowne zwycięstwo ekipy Czesława Michniewicza! Rywale całkiem bez szans
Radomiak Radom przechytrzył Górnika Zabrze. Rafał Wolski zamienił się w Ronaldinho [WIDEO]
Slavia nie dała większych szans Ludogorcowi. Przeciętny występ Jakuba Piotrowskiego
Niespodzianka na Old Trafford! Manchester United remisuje z Twente
Raków odpada z Pucharu Polski! Przesądziły rzuty karne
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę i zachował się jak lis pola karnego [WIDEO]