HomePiłka nożnaEuro 2024: Belgia wraca na zwycięską ścieżkę. Lukaku wciąż bez gola [WIDEO]

Euro 2024: Belgia wraca na zwycięską ścieżkę. Lukaku wciąż bez gola [WIDEO]

Źródło: TVP SPORT

Reprezentacja Belgii wygrała 2:0 z Rumunią w drugim meczu na Euro 2024. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe, ale VAR anulował gola strzelonego przez Romelu Lukaku.

Reprezentacja Belgii

Belga News Agency / Alamy

Belgia lepsza od Rumunii

Belgowie przełamali strzelecką niemoc na Euro 2024 już w 2. minucie meczu z Rumunią. Lukebakio minął rywala, zagrał na ścianę do Romelu Lukaku, a ten wystawił piłkę do Youriego Tielemansa. Pomocnik Aston Villi soczystym uderzeniem ze skraju pola karnego wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie.

W 18. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Lukebakio, ale strzał zawodnika Sevilli bez większych problemów obronił Florin Nita. Kilka chwil później, a dokładnie w 31. minucie bramkarza Gaziantep FK próbował zaskoczyć Jeremy Doku. Jednak i tym razem 36-latek był bezbłędny.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadzili podopieczni Eduarda Iordanescu. Valentin Mihaila wyprzedził belgijskich obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z Koenem Casteelsem. Imponujący rajd kosztował zawodnika Parmy sporo sił i finalnie futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

W 63. minucie bramkę zdoby Lukaku. Radość napastnika Chelsea nie trwała jednego długo, ponieważ snajper w momencie podania Kevina De Bruyne znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia skorzystał w tej sytuacji z pomocy wozu VAR.

Wynik spotkania ustalił w 80. minucie De Bruyne. Pomocnik Manchesteru City zdołał wpisać się na listę strzelców pomimo nieustępliwości Radu Dragusina. W tabeli grupy E pierwsze miejsce zajmuje Rumunia, drugie Belgia, trzecie Słowacja, a czwarte Ukraina. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie zespoły mają na swoim koncie po trzy punkty. W ostatniej kolejce fazy grupowej (26 czerwca) Belgia zagra z Ukrainą, a Słowacja z Rumunią.

Belgia – Rumunia 2:0 (1:0)
Bramki: 2. Tielemans, 80. De Bruyne
Żółte kartki: Lukebakio – Bancu, M. Marin
Wyjściowy skład reprezentacji Belgii: Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen – Doku, Tielemans, Onana, Theate – De Bruyne, Lukaku, Lukebakio
Wyjściowy skład reprezentacji Rumunii: Nita – Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu – Marin – Man, R. Marin, Stanciu, Mihaila – Dragus

Co za wyczyn gwiazdy Chelsea! Zrobił to jako pierwszy w historii
Raków znów zwycięski! Puszcza rozbita w Częstochowie [WIDEO]
To on skorzysta na odejściu Fornalika? Jasne stwierdzenie nowego trenera
Fran Tudor pomógł wzmocnić ligowego rywala. Skomplementował Polskę
Gerstenstein liczy na poprawę swojej sytuacji w Śląsku Wrocław. “Chcę występować w Ekstraklasie”
Bartolewski ocenia sytuację Śląska Wrocław. “Niedługo nadejdzie przełamanie”