HomePiłka nożnaBogusz szaleje w MLS. Tym razem asysta na koncie Polaka [WIDEO]

Bogusz szaleje w MLS. Tym razem asysta na koncie Polaka [WIDEO]

Źródło: LAFC

Mateusz Bogusz zaliczył asystę w meczu Austin FC – LA FC (1:1). Polak popisał się znakomitym dośrodkowaniem w 90. minucie gry.

Mateusz Bogusz asysta

LAFC / X

Mateusz Bogusz ratuje Los Angeles FC

Mateusz Bogusz rozegrał 90 minut w spotkaniu 20. kolejki MLS między Austin FC a Los Angeles FC. Gospodarze prowadzili od 19. minuty, a do siatki trafił Jader Obrian. Kolumbijczyk popisał się technicznym uderzeniem zza pola karnego.

Goście uparcie walczyli o zdobycie choćby jednego punktu, a ich starania zostały nagrodzone w 90. minucie gry. Mateusz Bogusz dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Kei Kamara, który głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Dla Bogusza to trzecia asysta w bieżących rozgrywkach. Pomocnik może się również pochwalić siedmioma golami. Polak dodatkowo dysponuje fantastycznym uderzeniem z dystansu, a jego poczynania bacznie obserwują europejskie zespoły. W ostatnim czasie sporo mówiło się o zainteresowaniu za strony Lazio.

Doskonała forma 22-latka może być również przepustką do seniorskiej reprezentacji Polski. Michał Probierz nie widział miejsca dla wychowanka Ruchu Chorzów w kadrze na Euro 2024, ale jak widać, Bogusz robi wszystko, aby to zmienić.

Los Angeles FC po 20. kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Podopieczni Steve’a Cherundolo tracą trzy punkty do lidera – Realu Salt Lake.