HomePiłka nożnaDziennikarz wskazuje przyczynę kryzysu reprezentacji Chorwacji. “Mają z tym problem”

Źródło: Hejt Park

Reprezentacja Chorwacji bardzo słabo rozpoczęła zmagania na Euro 2024. Drużna prowadzona przez Zlatko Dalicia po dwóch meczach grupowych ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Przyczynę tak słabej postawy Chorwatów starał się znaleźć podczas programu “Hejt Park” w “Kanale Sportowym” Piotr Domagała.

Chorwacja

Chorwacja słabo zaczęła Euro 2024

Reprezentacja Chorwacji na Euro 2024 nie miała najlepszego losowania. Piłkarze prowadzeni przez Zlatko Dalicia trafili do grupy z Włochami, Hiszpanią oraz Albanią. Mało osób zakładało jednak, że Chorwaci aż tak źle rozpoczną zmagania na turnieju w Niemczech.

Zespół Vatreni na sam początek dotkliwie przegrał aż 0:3 z Hiszpanią. Dalić oraz jego piłkarze chcieli wrócić na właściwie tory podczas spotkania drugiej kolejki fazy grupowej, w której ich rywalem była Albania. To jednak się nie udało i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, a co za tym idzie podziałem punktów.

Przyczynę tak słabej postawy Chorwatów podczas trwającego właśnie turnieju starał się wskazać podczas programu “Hejt Park” w “Kanale Sportowym” dziennikarz, Piotr Domagała.

Chorwacja jest dla mnie na razie jednym z rozczarowań. Wiem, że oni w ostatnich latach lepiej grają na mistrzostwach Świata niż mistrzostwach Europy, natomiast jeśli popatrzę sobie na te dwa mecze, to w mojej ocenie zagrali dobre tylko 45 minut – rozpoczął Domagała.

Patrzę na Chorwatów i myślę, że to jest jeden z tych zespołów, który ma problem z przejściem między jedną generacją piłkarzy a drugą. Patrzę na środek pola, a tam ponad 100 lat zawodników. Świetnych, bo to Kovacić, Brozović oraz Modrić, ale widać, że to są zawodnicy, którzy już nie są w stanie od pierwszej minuty na dystansie 90 minut grać na jakościowym oraz wysokim poziomie. I to się niestety odbija na Chorwatach w tym turnieju – kontynuował dziennikarz.

Chorwacja na kolejkę przed końcem fazy grupowej ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt oraz bilans bramkowy wynoszący -3. O awans do kolejnej fazy turnieju będzie im bardzo trudno, bo czeka ich starcie przeciwko Włochom. Mecz odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca.

Pełny program “Hejt Park” w “Kanale Sportowym”, którego gościem był m.in. Piotr Domagała, można obejrzeć poniżej.