HomePiłka nożna“Zabrakło mu klasy”. Zachowanie Cristiano Ronaldo szeroko komentowane

“Zabrakło mu klasy”. Zachowanie Cristiano Ronaldo szeroko komentowane

Źródło: Daily Mail

W sieci nie milkną echa odnośnie zachowania Cristiano Ronaldo po zdobyciu przez Portugalię bramki na wagę wygranej z Czechami. Postawa legendarnego piłkarza spotkała się z powszechną krytyką.

Cristiano Ronaldo

PA Images / Alamy

Postawa Cristiano Ronaldo wszczęła aferę

Premierową kolejkę fazy grupowej Euro 2024 zwieńczyło spotkanie Portugalii oraz Czech. Boiskowa rywalizacja tych reprezentacji była zacięta. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po upływie kwadransa drugiej odsłony nasi południowi sąsiedzi wyszli na prowadzenie, a kilka minut później podopieczni Roberto Martineza wyrównali stan spotkania po samobójczym trafieniu obrońcy rywala. Zwycięskiego gola dla mistrzów Starego Kontynentu z 2016 roku w doliczonym czasie gry strzelił Francisco Conceicao i chwilę potem sędzia odgwizdał koniec meczu.

Uwagę fanów przykuła sytuacja z udziałem Cristiano Ronaldo. Kapitan Portugalczyków, ciesząc się z bramki na 2:1, podbiegł do czeskiego bramkarza, zacisnął pięść w geście triumfu i zaczął krzyczeć w jego kierunku. To zachowanie 39–letniego zawodnika Al–Nassr wywarło złe wrażenie na futbolowych fanach. W mediach społecznościowych nie brakuje negatywnych komentarzy – ogół społeczności piłkarskiej sugeruje, iż tak doświadczonemu piłkarzowi nie przystoi taka postawa. Według wielu internautów Ronaldo “zabrakło klasy”, co wytknięto mu na przykład w angielskich mediach, między innymi w “Daily Mail”.