HomePiłka nożnaPierwszy gol Gruzji na mistrzostwach Europy! Euforia na trybunach [WIDEO]

Pierwszy gol Gruzji na mistrzostwach Europy! Euforia na trybunach [WIDEO]

Źródło: Własne/TVP Sport

W 32. minucie meczu Turcja – Gruzja Georges Mikautadze strzelił pierwszą bramkę reprezentacji Gruzji na mistrzostwach Europy. Napastnik Metz wykończył fantastyczną akcję zespołu Willy’ego Sagnola sprytnym strzałem.

Georges Mikautadze

Georges Mikautadze autorem pierwszej bramki Gruzinów na EURO

Dla reprezentacji Gruzji mecz z Turcją jest wyjątkowy – jest to bowiem debiut kaukaskiej ekipy na mistrzostwach Europy. Trzeba przyznać, że drużyna Willy’ego Sagnola nie weszła dobrze w to starcie. W 25. minucie Turków na prowadzenie wyprowadził Mert Muldur. Odpowiedź Gruzinów przyszła niecałe dziesięć minut później.

Reprezentanci Gruzji rozgrywali piłkę od własnej bramki. Mimo wielu wymienionych podań podopieczni Vincenzo Montelli nie byli w stanie zabrać im piłki. Gruzini stopniowo przesuwali się w pole karne Turków. Fantastyczną, wielopodaniową akcję wykończył podstawowy napastnik tej kadry, a więc Georges Mikautadze z francuskiego Metz. 23-latek otrzymał podanie od Giorgiego Koczoraszwiliego, a następnie zaskoczył Merta Gunoka strzałem przy krótkim słupku. Gruzińscy kibice siedzący na trybunach stadionu w Lipsku oszaleli ze szczęścia. Zamilkli za to fani piłkarzy znad Bosforu.

Strzałem z 32. minuty Georges Mikautadze zapisał się w historii reprezentacji Gruzji. Do przerwy w starciu z Turcją jest remis 1:1. Gruzini mają jeszcze przed sobą dwa mecze fazy grupowej. 22 czerwca o godzinie 15:00 zagrają z Czechami, zaś 26 czerwca o godzinie 21:00 zmierzą się z Portugalią.