HomeSiatkówkaPolki pokonały Tajlandię! Pewna wygrana w Lidze Narodów

Polki pokonały Tajlandię! Pewna wygrana w Lidze Narodów

Źródło: Własne/ Polsat Sport

Biało-Czerwone pewnie pokonały Tajlandię 3:0 w kolejnym spotkaniu w ramach Ligi Narodów. Oznacza to, że nasze siatkarki przesunęły się na drugą lokatę w tabeli.

Reprezentacja Polski

Spokojne zwycięstwo naszych reprezentantek

Biało-Czerwone do starcia z Tajlandkami przystępowały po dość łatwej wygranej 3:0 nad Dominikaną. Kolejnym, na papierze nietrudnym zadaniem przed Polkami było pokonanie 12. siły tabeli Ligi Narodów.

Pierwszy set przebiegł bez większej historii. Nasze siatkarki od początku pokazywały, dlaczego były uznawane za faworytki w tym spotkaniu. Wygrana w otwierającym secie 25:15 potwierdzała, że będziemy mieli do czynienia z jednostronnym widowiskiem.

Jednak drugi set okazał się bardziej wymagający niż można było się tego spodziewać. Tajlandki postawiły trudne warunki i do końca trwania tej części spotkania, nie wiadomo było kto wygra. Ostatecznie, Polki minimalnie, ale zwyciężyły 25:23 i objęły prowadzenie 2:0.

W ostatnim secie, nasze siatkarki dopełniły formalności i pokonały rywalki 25:17. Wygrana z Tajlandią oznacza, że Biało-Czerwone przesunęły się na drugą lokatę w tabeli Ligi Narodów. Kolejne starcie przed reprezentantkami Polski już 16 czerwca z kadrą Chin.

Polska – Tajlandia 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)