HomeSiatkówkaPolska lepsza od Dominikany! Siatkarki wygrały w Lidze Narodów

Polska lepsza od Dominikany! Siatkarki wygrały w Lidze Narodów

Źródło: VNL

Zawodniczki Stefano Lavariniego zrehabilitowały się po niedawnej porażce z Brazylią (1:3). Polki ograły dziś drużynę Dominikany.

Siatkówka

Lukasz Sobala / PressFocus

Polska wygrała z Dominikaną

Biało-Czerwone zakończyły dzisiejszy mecz bez straty seta. Pokonały zawodniczki z Dominikany 3:0, choć pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała tak jednostronnego starcia.

W pierwszym secie polskie siatkarki musiały zdobyć aż 33 punkty, aby wyjść na prowadzenie. Punkt na wagę zdobytego seta zdobyła Magdalena Jurczyk. Dominikanki osiągnęły wynik 31 “oczek”, lecz jak się później okazało, to było najwięcej, na ile było je stać.

W kolejnym secie Polki wygrały 25:20. Mimo dość wyrównanego początku, Biało-Czerwone przejęły inicjatywę. Przewagę wypracowały przede wszystkim Martyna Łukasik oraz Magdalena Stysiak.

Ostatnia odsłona spotkania była już tylko formalnością. Polki kontrolowały spotkanie, od początku osiągnęły dużą przewagę, której Dominikanki nie były w stanie przebić. Mecz kapitalnie zakończyła Malwina Smarzek.

Zwycięstwo z Dominikaną daje Polsce mocną pozycję na drugim miejscu. Do pierwszej Brazylii Biało-Czerwone tracą cztery punkty.

Kolejne mecze już niedługo

Następny mecz już jutro. Polki zmierzą się o godzinie 11:00 z Tajlandią. Kolejnego dnia zaś o 14:30 rywalkami drużyny Stefano Lavariniego będą Chinki.

Dominikana – Polska 0:3 (31:33; 20:25; 16:25)

Polowanie na bilety we Francji. Tysiące wejściówek rozeszło się w kilka minut!
“Pomarańczowi pokazali odporność” i “Półfinał Euro po raz pierwszy od 2004 roku”. Holandia pieje z zachwytu po meczu z Turcją
Ciekawy fortel Pickforda. Bidon pomógł Anglii w awansie do półfinału
Rostkowski: Żółta kartka dla Xaviego Simmonsa kłóci się z decyzjami polskich sędziów