HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polki z pierwszą porażką. Bolesna lekcja od Brazylijek

Liga Narodów: Polki z pierwszą porażką. Bolesna lekcja od Brazylijek

Siatkarki reprezentacji Polski doznały pierwszej porażki w tegorocznej edycji Ligi Narodów, dość wyraźnie przegrywając 1:3 z Brazylią. Po pierwszym, udanym secie, w trzech kolejnych biało-czerwone nie miały większych szans w starciu z wicemistrzyniami świata.

Siatkówka

Lukasz Sobala / PressFocus

Pierwsza porażka Polek w Lidze Narodów

Pierwszy set miał bardzo emocjonujący przebieg. Brazylijki niemal od samego początku prowadziły, a z biegiem czasu ich przewaga szybko zaczęła rosnąć. Prowadziły już 11:5, a niedługo później 16:11 i wydawało się, że nie zdołają odwrócić wyniku. Stało się inaczej – Polki zdobyły aż pięć punktów z rzędu i odrobiły straty, po czym w świetnym stylu wygrały partię 25:22.

W drugiej partii rywalki nie popełniły tego samego błędu – prowadziły od pierwszej piłki i dowiozły to do końca, pewnie triumfując 25:17. W trzecim secie biało-czerwone nawiązały nieco większą walkę – prowadziły 12:9, ale i tym razem Brazylijki były mocniejsze. Szybko odrobiły straty i ponownie wygrały 25:17.

Czwartego seta Polki rozpoczęły od świetnej gry w ataku, ale nie były w stanie wypracować sobie zbyt dużej przewagi. Po raz ostatni prowadziły przy wyniku 6:5. Później wicemistrzynie świata z 2022 roku były nie do złapania i pewnie triumfowały 25:16.

Polska 3:1 Brazylia (22:25, 25:17, 25:17, 25:16)

Przed polskimi siatkarkami w Hongkongu jeszcze trzy spotkania. Zmierzą się odpowiednio z Dominikaną (14 czerwca), Tajlandią (15 czerwca) i Chinami (16 czerwca).