HomeInne sportySwoboda wywalczyła srebrny medal! Kapitalny bieg Polki [WIDEO]

Swoboda wywalczyła srebrny medal! Kapitalny bieg Polki [WIDEO]

Źródło: TVP Sport / Athletics News

Ewa Swoboda wywalczyła srebrny medal w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polka przyznała, że jest bardzo szczęśliwa z takiego rezultatu.

Associated Press / Alam

Ewa Swoboda wicemistrzynią Europy!

Rekordzistka Polski była zwolniona z eliminacji i zaczęła swoje zmagania w Rzymie od półfinału, gdzie zajęła czwarty czas. W wielkim finale udało się jej wywalczyć srebro notując czas 11.03. Była lepsza od Zaynab Dosso o zaledwie 0.004 sekundy. Bieg wygrała Dina Asher-Smith, która uzyskała czas 10.99 sekundy.

Od razu po wyświetleniu się wyników na telebimie Ewa Swoboda wyskoczyła do góry celebrując swój świetny wynik. Polska musiała czekać aż 50 lat na medal mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów kobiet. Ostatni zgarnęła Irena Szewińska w 1974 roku – było to wtedy złoto.

Dałam z siebie wszystko. Jestem bardzo szczęśliwa. Mimo tak trudnego dnia, długiego oczekiwania… jestem wicemistrzynią Europy. Spodziewałam się brązu, jak widziałam po półfinałach dziewczyny, co to za poziom. Super satysfakcja – przyznała Ewa Swoboda dla TVP Sport, cytowana przez Athletics News.