HomePiłka nożnaMinimalne zwycięstwo Włochów. Mistrzowie Europy lepsi od Bośni i Hercegowiny

Minimalne zwycięstwo Włochów. Mistrzowie Europy lepsi od Bośni i Hercegowiny

Źródło: Własne/ Polsat Sport

Reprezentacja Włoch w ostatnim sparingu przed Euro 2024 pokonała Bośnię i Hercegowinę 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył piłkarz Interu Mediolan – Davide Frattesi.

Jorginho

Sipa US / Alamy

Włochy pokonały Bośniaków

Po remisie z Turcją, na obrońców trofeum czekało już ostatnie spotkanie przed zbliżającym się Euro 2024. Na stadion Empoli przyjechała Bośnia i Hercegowina, której nie udało się w marcowych barażach dostać na turniej do Niemiec.

Mecz wyglądał tak, jak można było się spodziewać. To Włosi głównie operowali piłką na połowie przeciwnika, próbując przełamać niską obronę przeciwnika, która broniła dużą ilością zawodników, ustawionych bardzo blisko siebie. Warto jednak zaznaczyć, że mimo przewagi, gospodarze nie narzucali jakiegoś wysokiego tempa swoich akcji. Dopiero w 38.minucie piłkę do siatki wpakował pomocnik Interu Mediolan – Davide Frattesi, który świetnie wykorzystał podanie Federico Chiesy. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, zatem to Italia była bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu.

W porównaniu z pierwszą częścią gry, po zmianie stron działo się jeszcze mniej. Gospodarze w dość spokojnym tempie próbowali szukać podwyższenia wyniku, ale nie potrafili przełamać bośniackiego muru. Włosi byli nad wyraz nieskuteczni, grając z przeciwnikiem, który nie wyszedł w podstawowym składzie. Do tego dochodziły jeszcze momenty dekoncentracji, które tworzyły Bośniakom kilka okazji do uzyskania chociaż remisu.

Ostatecznie to jednak Włosi wygrali minimalnie to spotkanie, choć po takiej grze włoscy kibice zdecydowanie nie dostali większego zastrzyku optymizmu. Przed obrońcami trofeum ostatnia faza przygotowań do Euro, na którym swój pierwszy mecz zagrają z reprezentacją Albanii.

Włochy – Bośnia i Hercegowina 1:0 (1-0)