HomePiłka nożnaHiszpania zdemolowała Irlandię Północną. Koncert

Hiszpania zdemolowała Irlandię Północną. Koncert

Reprezentacja Hiszpanii pokonała 5:1 Irlandię Północną w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy 2024. Jedną z gwiazd meczu został Pedri, który strzelił swoje pierwsze bramki dla kadry.

Hiszpania w formie przed EURO

Ekipa Luisa de la Fuente rozpoczęła czerwcowe zgrupowanie od meczu towarzyskiego z Andorą, który łatwo wygrali 5:0. Sobotnie starcie z Irlandią Północną z kolei zaczęli od straty gola po stałym fragmencie gry, ale krótko po tym ruszyli odrabiać straty. Zdominowali przeciwnika rozgrywając futbolówkę na połowie przeciwnika konstruując raz po raz kolejne akcje bramkowe. Wyrównującą bramkę w 12. minucie zdobył Pedri dla którego był to pierwszy gol dla reprezentacji.

Następnie trafienie Alvaro Moraty, drugi gol Pedriego i bramka Fabiana Ruiza. Hiszpania schodziła do szatni po pierwszej połowie mając już trzybramkowe prowadzenie mimo, że jako pierwsi stracili gola. Po przerwie drogę do siatki przeciwników znalazł Mikel Oyarzabal doprowadzając do wyniku 5:1. Takim rezultatem skończyło się to starcie.

Reprezentacja Hiszpanii na Mistrzostwach Europy 2024 jest w “grupie śmierci”. Rozpoczną zmagania od starcia z Chorwacją (15.06), by następnie zmierzyć się z Włochami (20.06) i Albanią (24.06).

Hiszpania 5:1 Irlandia Północna

Gole: Pedri 12′, Alvaro Morata 18′, Pedri 29′, Fabian Ruiz 35′, Mikel Oyarzabal 60′ – Ballard 2′.