HomeInne sportyKolejny medal dla Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy! Zaskoczenie

Kolejny medal dla Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy! Zaskoczenie

Źródło: PZLANews

Michał Haratyk wywalczył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polakowi udało się pchnąć kulą na dystans 20.94 metra.

screen @oleksieradz

Haratyk z medalem!

Chwilę po zgarniętym przez Skrzyszowską brązowym medalu w biegu przez płotki na 100 metrów, kolejne wyróżnienie zdobył Michał Haratyk. Uzyskał on w pchnięciu kulą odległość 20,94m i przegrał jedynie z Leonardo Fabbrim (22,45m) i Filipem Mihajleviciem (21,20m). Polak nie był uważany za jednego z faworytów, więc tym lepiej smakuje tak dobry rezultat.

Haratyk przed startem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie miał w dorobku dwa medale – z roku 2016 i 2018. 32-latek przez wiele problemów zdrowotnych miał następnie problem, by wrócić do dawnej dyspozycji – stąd również nieco mniejsze oczekiwania. Tym razem zaskoczył wszystkich już w pierwszej próbie notując tak dobry wynik.