HomePiłka nożnaChorwacja w formie przed Euro 2024! Piłkarze Zlatko Dalicia lepsi od Portugalii

Chorwacja w formie przed Euro 2024! Piłkarze Zlatko Dalicia lepsi od Portugalii

Chorwacja w swoim ostatnim sparingu przed Euro 2024 mierzyła się z Portugalią. Ostatecznie piłkarze Zlatko Dalicia okazali się lepsi i wygrali to starcie 2:1.

Portugalia Chorwacja

Pixsell / Alamy

Chorwaci lepsi od Portugalczyków

Chorwacja świetnie rozpoczęła swój ostatni sparing przed Euro 2024. Piłkarze z Bałkanów bramkę na 1:0 w meczu z Portugalią zdobyli już w ósmej minucie, a to za sprawą trafienia Luki Modricia. Niezwykle doświadczony pomocnik oddał perfekcyjny strzał z rzutu karnego. Mimo wyczucia intencji zawodnika Realu Madryt nie poradził sobie z tym uderzeniem Diogo Costa.

W pierwszej połowie to Portugalczycy minimalnie częściej utrzymywali się przy piłce, ale to Chorwacja była konkretniejsza w swojej grze. Mimo aż 11 strzałów ze strony podopiecznych Zlatko Dalicia do przerwy nie padła już żadna bramka.

Roberto Martinez bardzo dobrze w szatni zmotywował swoich piłkarzy, którzy wyszli na drugą odsłonę starcia w bojowych nastrojach. Dobra postawa Portugalczyków bardzo szybko, bo już w 48. minucie, przełożyła się na bramkę wyrównującą. Ze skrzydła świetnie w pole karne wbiegł Nelson Semedo, który wystawił piłkę do pustej bramki Diogo Jocie. Skrzydłowy Liverpoolu bez problemu umieścił futbolówkę w siatce i wyrównał stan spotkania.

Radość z trafienia gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo. Diogo Costa skapitulował ponownie w 56. minucie. Potężny strzał sprzed pola karnego oddał Mario Pasalić, a do piłki, która odbiła się od poprzeczki, najszybciej dobiegł Ante Budimir. Napastnik Osasuny bez problemu wykończył sytuację głową i wyprowadził swoją drużyną na prowadzenie 2:1. Szczelna defensywa Chorwatów pozwoliła im utrzymać korzystny wynik już do samego końca spotkania.

Chorwaci pokazali, że jak zwykle jadą na wielki turniej bardzo dobrze przygotowani i zamierzają daleko na nim zajść. Pierwszy mecz na Euro 2024 piłkarze Dalicia rozegrają z Hiszpanią 15 czerwca.

Jeśli Portugalia ma natomiast cel wygrania mistrzostw, to musi popracować nad defensywą. Mistrzowie Europy z 2016 roku przed wyjazdem do Niemiec mają przed sobą jeszcze jeden sparing. 11 czerwca zagrają mecz towarzyski z Irlandią. Piłkarze prowadzeni przez Roberto Martineza pierwszy mecz na Euro 2024 rozegrają natomiast równo tydzień później. Ich rywalem będzie reprezentacja Czech.

Portugalia – Chorwacja 1:2
Gole: Jota 48′ – Modrić 8′, Budimir 56′
Żółte kartki: Cancelo 77′ – Budimir 40′, Brozović 59′, Ivanusec 90+1′
Wyjściowy skład Portugalii: Costa – Dalot, Dias, Inacio, Mendes – Vitinha, Palhinha, Fernandes – Silva, Ramos, Felix
Wyjściowy skład Chorwacji: Livakoić – Stanisić, Sutalo, Pongracić, Gvardiol – Modrić, Brozović, Kovacić – Majer, Budimir, Kramarić