HomePiłka nożnaAustria po kolejnym sparingu przed Euro 2024. Grupowy rywal Polski zremisował ze Szwajcarią

Austria rozegrała swój drugi czerwcowy mecz towarzyski przed Euro 2024. Tym razem rywalem grupowego rywala Polaków była Szwajcaria. Starcie zakończyło się wynikiem 1:1.

Szwajcaria Austria

Mecz na remis

Austriacy w pierwszym sparingu poprzedzającym Euro 2024 mierzyli się z Serbią. Nasi grupowi rywale wygrali to starcie 2:1 po bramkach Christopha Baumgartnera oraz Patricka Wimmera. Ich kolejnym rywalem w meczu towarzyskim była Szwajcaria.

Podopieczni Ralpha Rangnicka bardzo dobrze weszli w to starcie, co potwierdzili strzeleniem gola już w piątej minucie. Świetnie z rywalem w środku boiska poradził sobie Baumgarnter, który pognał na bramkę strzeżoną przez Yanna Sommera. Zawodnik Austrii bez problemu wpadł w pole karne i sprytnym technicznym uderzeniem pokonał golkipera.

Po stracie gola do głosu doszli jednak Szwajcarzy. Gospodarze zaczęli przeważać w posiadaniu piłki, co przełożyło się na trafienie wyrównujące już w 26. minucie. Po ładnej akcji na skrzydle w pole karne Austrii wparował Ruben Vargas, który oddał groźny strzał. Uderzenie sparował bramkarz gości, ale do piłki momentalnie doskoczył Silvan Widmer, który wpakował ją do siatki i wyrównał wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała już zdobyć kolejnej bramki i na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 1:1.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji do wyjścia na prowadzenie, ale robiły to bezskutecznie. Zdecydowanie więcej strzałów oddali Austriacy, lecz żaden z nich nie skończył w siatce Szwajcarii. Wynik remisowy utrzymał się już aż do samego końca meczu.

Dla Austriaków oraz Szwajcarów był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na turniej do Niemiec. Podopieczni Ralpha Rangnicka zmagania na Euro 2024 rozpoczną od starcia z Francją w poniedziałek 17 czerwca. Szwajcaria o pierwsze punkty powalczy natomiast dwa dni wcześniej w starciu z Węgrami.

Szwajcaria – Austria 1:1
Gole: Widmer 26′ – Baumgartner 5′
Żółte kartki: Xhaka 57′, Stergiou 79′ – Seiwald 82′, Wimmer 90+1′
Wyjściowy skład Szwajcarii: Sommer – Elvedi, Akanji, Rodriguez – Widmer, Freuler, Xhaka, Ndoye – Zuber, Amdouni, Vargas
Wyjściowy skład Austrii: Lindner – Lienhart, Daniliuc, Trauner, Mwene – Seiwald, Laimer, Kainz – Baumgarnter, Gregoritsch, Schmid