HomeTenisFenomenalna Iga Świątek lepsza od Jasmine Paolini! Polka czwarty raz triumfuje w Roland Garros

Iga Świątek w wielkim finale Roland Garros mierzyła się z Włoszką, Jasmine Paolini. Ostatecznie to Polska tenisistka okazała się wyraźnie lepsza i wygrała mecz 6:2, 6:1. Zagwarantowała sobie tym samym już swój czwarty triumf we French Open.

Iga Świątek

Genialna Świątek

Od samego początku finałowe starcie stało na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy gem padł łupem Igi Świątek. Po tym jednak do głosu doszła Jasmine Paolini, która najpierw wyrównała, a później była autorką pierwszego w tym meczu przełamania. Już po chwili doskonale odpowiedziała jej jednak Świątek. Polka po przegranym serwisie była mocno zdeterminowana, aby odrobić stratę i zrobiła to w świetnym stylu. Co więcej, 23-latka do samego końca nie oddała już ani jednego gema i w świetnym stylu wygrała pierwszego seta 6:2.

Polka bardzo dobrze weszła też w drugą partię i od samego początku objęła prowadzenie. Liderka rankingu WTA była niezwykle skoncentrowana i świetnie radziła sobie z rywalką. Efektem tego była kompletna dominacja i pięć wygranych gemów z rzędu. Paolini nie przegrała jednak do zera i zdołała wywalczyć jednego gema. Świątek chwilę później wróciła jednak na odpowiedni poziom i drugi set zakończył się wynikiem 6:1.

Kilka momentów w tym starciu, szczególnie na początku, było w miarę wyrównanych. Świątek bardzo szybko jednak weszła na niezwykle wysoki poziom, który dla Paolini okazał się nieosiągalny. Niesamowita Polka pokonała Włoszkę 6:2, 6:1 i zagwarantowała sobie tym samym czwarty tytuł mistrzowski w Roland Garros. Był to także jej 21. wygrany na French Open pojedynek z rzędu.

Iga Świątek – Jasmine Paolini 6:2, 6:1