HomePiłka nożnaFestiwal goli w meczu Hiszpanów. Hat trick Oyarzabala

Festiwal goli w meczu Hiszpanów. Hat trick Oyarzabala

Hiszpania pokonała Andorę aż 5:0. Trzy gole strzelił skrzydłowy Realu Sociedad – Mikel Oyarzabal.

Hiszpania

Hiszpania deklasuje Andorę

Strzelanie na Estadio Nuevo Vivero rozpoczął w 24. minucie Ayoze Perez. Napastnik trafił do siatki w swoim debiucie w seniorskiej kadrze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę zgrał Pau Cubarsi, a 30-latek nie dał żadnych szans Ikerowi Alvarezowi.

Po zmianie stron, a dokładnie w 53. minucie show rozpoczął Mikel Oyarzabal. Zawodnik Realu Sociedad wpisał się na listę strzelców również w 66. oraz 73. minucie. Wszystkie trafienia 27-latka polegały na skierowaniu futbolówki do pustej już bramki. Wynik spotkania ustalił w 81. minucie Ferran Torres.

La Furia Roja przygotowuje się do Euro 2024. Podopieczni Luis de la Fuente trafili do gruby B, razem z Włochami, Albanią i Chorwacją. Ostatnim sprawdzianem przed nadchodzącym turniejem będzie dla nich towarzyska potyczka z Irlandią Północną (8 czerwca).

Hiszpania – Andora 5:0 (1:0)
Bramki: Perez, 53. Oyarzabal, 66. Oyarzabal, 73. Oyarzabal, 81. Torres
Żółte karki: –
Wyjściowy skład reprezentacji Hiszpanii: Raya – Llorente, Vivian, Cubarsí, Grimaldo – Pedri, García, Baena – Torres, Morata, Perez
Wyjściowy skład reprezentacji Andory: Alvarez – San Nicolas, Garcia, Llovera, Olivera, Cervos – Rubio, Guillen, Vales, Marc García – Fernandez.