HomePiłka nożnaRobert Lewandowski błyszczy w Lidze Mistrzów. “Chcemy rozkręcać się z każdym meczem”

Źródło: Polsat Sport

Robert Lewandowski zdobył 94. bramkę w historii swoich występów w Lidze Mistrzów. Napastnik ustalił wynik na 3:1 z SSC Napoli i FC Barcelona znalazła się w gronie ćwierćfinalistów.

Robert Lewandowski

IMAGO / Ciro De Luca

Geniusz Roberta Lewandowskiego z Napoli

FC Barcelona na stadionie mistrzów Włoch zremisowała 1:1 i sprawa awansu była cały czas otwarta. Katalończycy od pierwszych chwil pokazali zaciętość, a efektem tego było prowadzenie do siedemnastej minuty 2:0 po trafieniach Fermina Lopeza i Joao Cancelo. W 30. minucie Amir Rrahmani wlał nadzieje w sercach włoskich kibiców. W 83. minucie to Lewandowski zamknął spotkanie, wykańczając podanie od Sergiego Roberto.

Czasami zabrakło doświadczenia, analizy i szybszej gry. Jeśli to poprawimy, to będziemy potrafili lepie grać. Mam odpowiedzialność za młodzież – skomentował Lewy przed kamerami Polsatu Sport. – Uważam, że mamy potencjał, ale z rozegrania możemy więcej wyciągnąć. Po pierwszych minutach drugiej połowy, widać było, że gra w środku pola szwankowała i było wiele wolnych przestrzeni dla Napoli – dodał.

W piątek losowanie par ćwierćfinałowych. Na kogo chce trafić Lewandowski? – Nie wiem na kogo trafimy, ale chcemy rozkręcać się z każdym meczem. Paru piłkarzy wróci po kontuzjach. Ważne, żebyśmy zwracali na siebie uwagę – odparł reprezentant Polski. Barcelona jest niepokonana od siedmiu meczów ligowych. W niedzielę wybierze się do Atletico Madryt, które czyha na najniższe miejsce podium La Liga.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?