HomePiłka nożnaBez zaskoczenia na St James’ Park. Anglia pewnie pokonuje Bośnię i Hercegowinę

Bez zaskoczenia na St James’ Park. Anglia pewnie pokonuje Bośnię i Hercegowinę

Zakończyło się towarzyskie spotkanie między reprezentacją Anglii a Bośnią i Hercegowiną. Synowie Albionu zagrali świetną drugą połowę i zwyciężyli 3:0.

Trent Alexander–Arnold

PA Images / Alamy

Przebieg spotkania

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, nie postawił na “wyjściowy garnitur”, dając od pierwszej minuty szansę zmiennikom, którzy rywalizują o miejsce w docelowej kadrze na zbliżające się mistrzostwa Europy. Pierwsza połowa nie porwała zarówno kibiców na stadionie St James’ Park, jak i fanów przed odbiornikami. Wyspiarze kontrolowali grę i mieli kilka dogodnych sytuacji w polu karnym Bośni i Hercegowiny, lecz nie potrafili zamienić ich na gola. Sędzia zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę przy stanie 0:0.

W 60. minucie, po przewinieniu reprezentanta Bośni i Hercegowiny, arbiter wskazał na “wapno”. Rzut karny wykorzystał Cole Palmer, zapewniając Anglii prowadzenie, po czym zszedł z boiska. Na murawie pojawili się czołowi gracze angielskiej kadry. Pod koniec meczu fantastyczną wrzutką popisał się Jack Grealish, a akcję z woleja wykończył Trent Alexander–Arnold. Niedługo później, po zamieszaniu w polu karnym, do siatki trafił Harry Kane. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, którzy mieli zdecydowaną przewagę w całej potyczce – zanotowali aż 71% posiadania piłki.

EURO 2024

Dla Synów Albionu było to jedno z dwóch spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem mistrzostw Starego Kontynentu. W najbliższy piątek zagrają towarzysko z Islandią. Podopieczni Garetha Southgate’a w fazie grupowej prestiżowego turnieju będą rywalizować z Serbią, Danią oraz Słowenią. Natomiast Bośnia i Hercegowina nie zakwalifikowała się na futbolową imprezę w Niemczech.