HomePiłka nożnaWielki powrót do Ligue 1! Saint-Etienne wraca do francuskiej elity

Wielki powrót do Ligue 1! Saint-Etienne wraca do francuskiej elity

AS Saint-Etienne wraca do Ligue 1. W rewanżowym meczu finału baraży o awans do francuskiej ekstraklasy zremisowali 2:2 z Metz, gdy w pierwszym starciu wygrali 2:1.

Icon Sport/SIPA USA/PressFocus

Saint-Etienne znowu w Ligue 1!

Mecz z jednej strony rozpoczął się koszmarnie dla Metz, gdyż już w szóstej minucie Pape Diallo, ich 19-letni środkowy napastnik, zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Zapowiadało się zatem, że to spotkanie będzie dla nich wyjątkowo ciężkie. W rzeczywistości jednak w 17. minucie za sprawą Lamine Camary strzelili na 1:0, by następnie w 25. minucie podwyższyć wynik starcia przez wykorzystany rzut karny Georgesa Mikautadze.

Saint-Etienne odpowiedziało bramką kontaktową w 35. minucie, gdy Leo Petrot wpakował piłkę do siatki. Od tego momentu w regulaminowym czasie gry nie padł już żaden gol – rezultat 2:1 dla Metz został utrzymany. Gwarantował on dogrywkę w której to Saint-Etienne doprowadziło do wyrównania w 117. minucie. Metz próbowało jeszcze ratować wynik wprowadzając kolejnego napastnika, ale nie udało im się.

Saint-Etienne jest zasłużonym francuskim klubem, który dziesięciokrotnie zwyciężył w rozgrywkach ligowych (ostatni raz w kampanii 80/81). Również sześciokrotnie udało im się wygrać Puchar Francji (ostatni raz w sezonie 76/77).

FC Metz – AS Saint-Etienne 2:2