HomePiłka nożnaVinicius Junior niczym Juliusz Cezar! “Vini, Vidi, Vici”.

Vinicius Junior niczym Juliusz Cezar! “Vini, Vidi, Vici”.

Źródło: Marca/Mundo Deportivo

Real Madryt pokonał Borussie Dortmund 2:0 i zdobył Ligę Mistrzów w sezonie 2023/2024. Hiszpańska prasa rozpływa się natomiast nad Viniciusem Juniorem. Madrycki dziennik “Marca” sparafrazował słowa wypowiedziane przez Juliusza Cezara.

Vinicius Junior

ddp media GmbH / Alamy

Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów po raz 15. w historii

Real Madryt zadał dwa decydujące ciosy na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Najpierw do siatki trafił Dani Carvajal, a następnie wynik spotkania ustalił Vinicius Junior. Hiszpańska prasa chwilę po ostatnim gwizdku sędziego na różne sposoby gloryfikowała postawę 23-latka.

Madrycki dziennik “Marca” przedstawił skrzydłowego Królewskich w stroju nawiązującym do starożytnego Rzymu, a zdjęcie zostało podpisane “Vini, Vidi, Vici”, czyli słowami, które rzekomo Gajusz Juliusz Cezar przekazał w 47 p.n.e.) senatowi wiadomość o swym zwycięstwie nad Farnakesem II, królem Pontu, w bitwie pod Zelą – Veni, vidi, vici (łac. “Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”).

Z kolei katalońskie “Mundo Deportivo” skupiło się na Carlo Ancelottim. Włoski szkoleniowiec w sobotni wieczór zdobył trzeci Puchar Europy jako trener Los Blancos. Poprzednio triumfował w 2014 oraz 2022 roku. 64-latek siedzi na tronie, w sali wypełnionej pucharami, które dobrze zna każdy kibic piłki nożnej.

“Relevo” uhonorowało natomiast Daniego Carvajala z dopiskiem “Real Madryt jest magnesem na Ligę Mistrzów”. Hiszpan zdobył bramkę w 74. minucie meczu po strzale głową.

“Diario Sport” zwraca uwagę na błąd defensywy Borussii Dortmund przy golu Viniciusa oraz ogromną nieskuteczność BVB w pierwszej połowie spotkania, pisząc “Borussia Dortmund dała Realowi Madryt 15. zwycięstwo”.

NBA: Ważna decyzja gwiazdy 76ers. “Chcę tutaj być do końca kariery”
NBA: To koniec ery! Legenda kończy po 37 latach