HomeTenisUrodzinowe zwycięstwo Igi Świątek! Pewny awans Polki do kolejnej rundy French Open

Iga Świątek pewnie pokonała Marie Bouzkovą 2:0 (6:3, 6:2). Dzięki temu, najlepsza tenisistka świata w swoje urodziny, awansowała do następnej rundy turnieju we Francji.

Iga Świątek

Kolejny triumf naszej tenisistki

Po znakomitym meczu przeciwko Naomi Osace i wspaniałym powrocie, przed najlepszą rakietą świata było kolejne wyzwanie – awans do czwartej rundy turnieju we Francji. Rywalką Polki była 42. zawodniczka rankingu WTA – Marie Bouzkova. Zatem wyraźną faworytką była reprezentantka naszego kraju.

Jednak pierwszy set nie był dla Świątek spacerkiem. Czeszka wygrała pierwszego gema i wyszła na prowadzenie. Jednak w kolejnych minutach rywalizacji, Polka pokazała dlaczego jest faworytką do wygrania całego turnieju. Polka błyskawicznie odrobiła minimalną stratę i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca pierwszej partii. Mimo problemów w końcówce, w połowie starcia to liderka rankingu prowadziła 1:0 po wygraniu pierwszej partii 6:4.

Zdecydowanie pewniejszy okazał się drugi set, w którym Polka straciła tylko dwa gemy. To był pokaz siły oraz dominacji naszej zawodniczki, która nie pozostawiła żadnych złudzeń swojej rywalce. Ostatecznie bez większych problemów w końcówce, Iga Świątek pokonała Marie Bozukovą w drugiej partii 6:2 i awansowała do czwartej rundy.

Iga Świątek – Marie Bouzkova 2:0 (6:4, 6:2)