HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polki deklasują Niemki. Kolejny koncert drużyny Lavariniego

Liga Narodów: Polki deklasują Niemki. Kolejny koncert drużyny Lavariniego

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet od zwycięstwa rozpoczęła turniej Ligi Narodów w Arlington. Biało-Czerwone pokonały Niemki (25:23, 25:20, 25:21)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet

Reprezentacja Polski z kolejnym zwycięstwem

Pierwszy set lepiej rozpoczęły reprezentantki Niemiec, które starały się konsekwentnie utrzymywać przewagę kilku punktów, a po udanej kontrze prowadziły już nawet 16:10. Jednak Polki zdołały zniwelować dystans, choć pierwszy punktowy blok podopieczne Stefano Lavariniego zanotowały dopiero przy stanie 16:12. Jak się później okazało, był to początek skutecznej pogoni. Stan rywalizacji wyrównała Magdalena Stysiak i finalnie Biało-Czerwone, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 23:25. Piłkę setową wykorzystał Martyna Łukasik.

W drugiej partii dominowała wymiana punkt za punkt, a w końcowej fazie seta reprezentantki Polski za sprawą Stysiak oraz Klaudii Algierskiej-Szczepaniak wygrały 20:25. Trzeci set to pokaz wspaniałego serwisu za strony Die Mannschaft. Swoje zagrywki na punkty zamieniały kolejno Lina Alsmeier, Camilla Weitzel oraz Lena Kindermann. Przy wyniku 20:24 udanym atakiem popisała się Stysiak, a piłka meczowa padła łupem Natalii Mędrzyk.

W tabli Ligi Narodów Polska zajmuje fotel lidera. Druga jest Brazylia, a najniższy stopień podium przypada reprezentacji Włoch. Warto również odnotować, że Biało-Czerwone nie oddały rywalkom jeszcze ani jednego seta. 1 czerwca na naszej drodze staną Amerykanki (zespół gospodarzy).

Niemcy – Polska 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę