HomePiłka nożnaStal Stalowa Wola powalczy o Fortuna 1. Ligę! Piękne gole w półfinale baraży z Chojniczanką

Stal Stalowa Wola wygrała 2:1 z Chojniczanką Chojnicę i awansowała do finału baraży, których stawką jest awans do Fortuna 1. Ligi. W decydującym starciu zespół z Podkarpacia zmierzy się z KKS-em Kalisz.

Stal Stalowa Wola

Stal w finale baraży o Fortuna 1. ligę

W fazie zasadniczej obie drużyny zanotowały niemal identyczny bilans. Zarówno Stal Stalowa Wola, jak i Chojniczanka Chojnice uzbierały po 54 punkty, ale to pierwsza z tych ekip była wyżej z uwagi na lepszy bilans meczów bezpośrednich – uplasowała się na czwartej pozycji.

Drugie półfinałowe starcie w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi długo się rozkręcało. W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Ciekawie zrobiło się dopiero po godzinie gry. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Damian Urban, który wyprowadził Stal na prowadzenie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarze podwyższyli prowadzenie, a jeszcze piękniejszym strzałem popisał się Bartosz Pioterczak. 180 sekund później Chojniczanka strzeliła honorowego gola – jej autorem był Tomasz Boczek, który trafił do siatki po efektownym szczupaku.

Stal Stalowa Wola 2:1 Chojniczanka Chojnice
Gole: Urban 60′, Pioterczak 90+2′ – Boczek 90+5′
Żółte kartki: Oko, Imiela – Szczytniewski
Wyjściowy skład Stali: Smyłek – Urban, Furtak, Oko, Kowalski – Zaucha, Soszyński, Sukiennicki, Górski – Chełmecki, Strózik
Wyjściowy skład Chojniczanki: Primel – Szczytniewski, Boczek, Edmundsson, Szymusik – Banach, Szczepanek, Korczyc, Nowacki – Firmino, Sabala

Stal Stalowa Wola powalczy więc o awans do Fortuna 1. Ligi z KKS-em Kalisz, który wygrał 1:0 z Polonią Bytom. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 1 czerwca o godzinie 16:00.

NBA: To koniec ery! Legenda kończy po 37 latach