HomeTenisSmokowski zachwycony postawą Świątek w meczu z Osaką. “To, co się stało, jest niewytłumaczalne”

Iga Świątek dokonała imponującego powrotu w pojedynku z Naomi Osaką w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open, choć w pewnym momencie była we wręcz beznadziejnej sytuacji. – Nie potrafię tego wyjaśnić – skomentował wyczyn po zakończeniu meczu Tomasz Smokowski.

Iga Świątek

Kosmiczny powrót Igi Świątek

Mecz drugiej rundy wielkoszlemowego French Open pomiędzy Igą Świątek i Naomi Osaką stał na nieprawdopodobnym poziomie. Już po pierwszym secie było jasne, że walka o zwycięstwo będzie niezwykle zacięta. Choć przy stanie 5:4 Japonka miała piłkę setową, Polka ją obroniła, po czym triumfowała w tie-breaku 7:1.

W drugim secie polska tenisistka straciła praktycznie wszystkie swoje największe moce. Trzykrotnie dała się przełamać, podczas gdy Osaka wykorzystywała każdą chwilę słabości liderki rankingu WTA. Dało jej to spokojne i pewne zwycięstwo 6:1.

Taki stan rzeczy utrzymywał się przez sporą część trzeciego seta – Polka przegrywała już 1:4, a następnie 3:5 i 0:30. Od tej chwili Świątek zaczęła wyczyniać na korcie cuda. Najpierw obroniła piłkę setową przy wyniku 3:5, po czym wygrała cztery gemu z rzędu i wygrała 7:5, dokonując niebywałej sztuki.

Smokowski skomentował wyczyn Świątek

= Po tym, jak Iga Świątek broniła piłkę meczową, przez 24 kolejne minuty kompletnie odwróciła losy meczu i również doprowadziła do piłki meczowej, ale na swoją korzyść. To, co się stało, jest niewytłumaczalne. Nie umiem, nie potrafię tego wyjaśnić. To się wymyka wszelkim analizom – podsumował na gorąco po spotkaniu Tomasz Smokowski.

Jego zdaniem nikt, poza Polką, nie byłby w stanie dokonać takiej sztuki, broniąc piłki meczowej w tak fatalnej sytuacji. – Jest tylko jedna osoba na świecie, która byłaby w stanie wyjść spod ziemi, z takiej sytuacji, przy tak znakomicie grającej rywalce. I tą zawodniczką jest Iga Świątek. Wielkie pokłony. Skoro wygrywa taki mecz, to nie wiem co mogłoby ją zatrzymać do wielkiego finału. To było wielkie granie na kosmicznym poziomie – dodał Smokowski.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie